Rodzina i przyjaciele Matthew Perry’ego zalali się łzami po tym, jak pełna emocji piosenka Petera Gabriela, która od dawna inspiruje osoby zmagające się z uzależnieniami, została zagrana na koniec uroczystości pogrzebowych na cmentarzu Forest Lawn w Los Angeles

Matthew Perry o Davidzie Schwimmerze, „Jestem ci winny jakieś 30 milionów $”

Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courteney Cox, David Schwimmer i Matt LeBlanc , którzy uczestniczyli w mszy wyglądali na bardzo przygnębionych. Niestety nagła śmierć Matthew Perry’go zszokowała cały świat, który od kilku dni opłakuje swojego ulubionego „Przyjaciela”.

Podobno, gdy pogrzeb dobiegał końca, z głośników popłynął utwór Petera Gabriela z lat 80. „Don’t Give Up” (ang. nie poddawaj się), która aktualnie bije rekordy popularności na YouTube.

Wygląda na to, że nie ma już o co walczyć. Jestem człowiekiem, którego wszystkie marzenia porzuciły. Zmieniłem twarz, zmieniłem imię, ale nikt cię nie chce, kiedy przegrywasz.

Piosenka z pogrzebu Matthew Perry’ego

Jeden z uczestników nabożeństwa wyznał Daily Mail, że dosłownie wszyscy w kościele zalali się łzami, „Nikt nie obszedł się bez płaczu. Było dużo łez i śmiechu”.

Pogrzeb Matthew Perry’ego – zdjęcia

W piosence Petera Gabierla „Don’t Give up” pojawia się także wzruszający tekst, „Nie poddawaj się, bo masz przyjaciół, nie poddawaj się, nie jesteś sam, nie poddawaj się, nie ma powodu do wstydu, nie poddawaj się, wciąż nas masz”.

W utworze, napisanym przez byłego wokalistę brytyjskiego zespołu Genesis, Petera Gabriela, występuje także brytyjska piosenkarka Kate Bush, która śpiewa ten piękny, specyficzny refren.

Zobacz galerię zdjęć poniżej: