Kamil Durczok w piątek w południe spowodował kolizje – wjechał w słupek na remontowanym odcinku autostrady A-1, który następnie uderzył w inny pojazd. Dziennikarz po zatrzymaniu miał w wydychanym powietrzu 2,6 promila alkoholu. W środę w Piotrkowie Trybunalskim sąd nie zastosował aresztu wobec Kamila Durczoka.

Z dziennikarzem jechał też jego pies, Dimitr, a wczoraj wyszło na jaw, że również 20-letnia kobieta, która szybko odjechała z miejsca wypadku z bratem Durczoka, Dominikiem. Wskazywać na to miały wystrzelone poduszki powietrzne od strony pasażera.

Zeznania Kamila Durczoka

Dzisiaj „Super Express” ujawnił szokujące zeznania byłego szefa Faktów TVN. Tłumaczył policjantom, że do brata do Władysławowa pojechał w poniedziałek (22 lipca) z 20-letnią Karoliną, którą niedawno poznał pod Krakowem. Miał tam pić głównie piwa i wina, ale zdarzyło się też whisky w mniejszych ilościach.

Przed wyjazdem do Katowic miał wypić jeszcze dwa piwa. Natomiast Durczok nie czuł się pijany, dlatego wsiadł na kierownicę.

Czułem, że mogę prowadzić auto. Na trasie nic złego się nie działo. W mojej ocenie nie przekraczałem prędkości

– miał powiedzieć śledczym.

Kamil Durczok nie jechał sam! Poza psem była z nim BARDZO MŁODA kobieta

Kamil Durczok nie stawiał oporu. Od razu przyznał się do stawianych mu zarzutów, czyli do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, a nawet postawiono mu poważny zarzut: spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

To mój największy błąd, bardzo mi wstyd. Jestem świadomy końca kariery. Szukałem rozluźnienia w alkoholu. Całe moje życie legło w gruzach. Moja psychika jest w rozsypce

– powiedział w prokuraturze dziennikarz.

Jak podaje „SE”, podczas zeznania miał się żalić, że uciekał w alkohol przez wszystkie problemy ostatnich lat, jak na przykład „batalię sądową z tygodnikiem Wprost, który zarzucił byłemu szefowi Faktów TVP mobbing i molestowanie podległych mu pracownic, trudny rozwód z żoną i przez problemy zdrowotne”.

Wyznał śledczym, że w lipcu trafił na oddział kardiologiczny.

Źródło: SuperExpress

Adwokat o Kamilu Durczoku: Jest ZAŁAMANY

Forum, Forum

scena z: Julia Oleś, Kamil Durczok, SK:, , fot. Podlewski/AKPA