Kamil Durczok po wypadku samochodowym usłyszał dwa zarzuty. Pierwszym z nich było sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności. Drugim było prowadzenie pojazdu mechanicznego w stani nietrzeźwości, w tym przypadku Kamil Durczok może usłyszeć wyrok skazujący go na dwa lata więzienia.

Kamil Durczok został uznany za winnego

Kamil Durczok rozpoczyna proces sądowy. Zacytował… Ryszarda Rynkowskiego

Dzisiaj odbył się proces dziennikarza. Został skazany na rok więzienia, ale nie trafi za kratki, bo dostał dwa lata w zawieszeniu. Dodatkowo dostał zakaz prowadzenia pojazdów na 5 lat i kara grzywny 30 tys. zł, która trafi na Fundusz Sprawiedliwości. Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżony nie pojawił się na sali rozpraw.

Kamil Durczok pozwał Sylwestra Latkowskiego. Znowu spotkają się na sali sądowej

Kamil Durczok wyraził zgodę na pokazywanie wizerunku i pełnych danych. Poza tym przyznał się przed sądem, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, ale nie do zarzutu, że spowodował niebezpieczeństwo zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym.

Julia Oleś napisała książkę o toksycznym partnerze: Uzależniony, agresywny….

Katowice, 18.12.2019 r. Kamil Durczok przed sala sadowa w Katowicach N/z: Kamil Durczok., Image: 488768735, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: ArtService / ArtService / Forum

Kamil Durczok w sądzie

Kamil Durczok/fot. Forum

Kamil Durczok na ściance

Kamil Durczok/fot. AKPA