Camilla, księżna Kornwalii, razem z królową Elżbietą II i swoim mężem, księciem Karolem, świętuje ważny królewski kamień milowy. W poniedziałek 74-letni przyszły król Wielkiej Brytanii został formalnie zaprzysiężony przez królową Elżbietę II do najstarszego zakonu rycerskiego w Wielkiej Brytanii: Orderu Podwiązki.

Camilla zostanie królową, szokująca decyzja Elżbiety II

Camilla, księżna Kornwalii razem z królową Elżbietą II

Z tej okazji Pałac wydał nowy portret Camilli obok 73-letniego Karola i 96-letniej monarchini. Prywatna ceremonia odbyła się w Sali Tronowej Podwiązki w Zamku Windsor. Teraz Camilla zostanie oficjalnie uznana za Królewską Panią Orderu Podwiązki.

Camilla była „bardzo zadowolona” z otrzymania tego zaszczytu. Ubrana w tradycyjne aksamitne szaty i kapelusz ze strusim pióropuszem, Camilla stała obok Królowej, która miała na sobie szarfę Suwerena Podwiązki.

Przyszła królowa Anglii

Opublikowany w sieci oficjalny portret sygnalizuje przyszłość monarchii brytyjskiej. Na początku tego roku królowa Elżbieta II ogłosiła, że ​​jej „szczerym życzeniem” jest, aby Camilla została królową małżonką, gdy książę Karol wstąpi na tron.

Camilla obchodzi urodziny: w sieci straszny HEJT

Co ciekawe: co roku w czerwcu na zamku w Windsorze odbywa się wielka procesja rycerzy w towarzystwie orkiestry i oficerów zakonu, wszyscy w uroczystych strojach. Starożytny zakon rycerski został założony przez króla Edwarda III w 1348 roku.

Księżna Kate i książę William oraz książę Karol i księżna Camilla na premierze „No Time To Die” fot. PA Images / Forum

Książę Karol i Księżna Camilla

Książę Karol i Księżna Camilla, fot.Forum/ REUTERS