O Bartoszu Bieleni (28 l.) zrobiło się głośno, za sprawą filmu „Boże Ciało”, który został nominowany do tegorocznych Oscarów w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”. Jest to ogromne wyróżnienie dla Polski. Filmy z naszego kraju zyskują coraz większą renomę za oceanem. Wiedzieliście, że polski aktor już jako 7-latek występował na deskach teatru?

Największe objawienie tegorocznego kina! Kim jest Bartosz Bielenia z „Bożego ciała”?

Bartosz Bielenia – jak wyglądał w wieku 7 lat?

Bartosz Bielenia niebawem pojawi się w Hollywood, gdzie będzie uczestniczył w gali rozdania Oscarów. Polskim akcentem jest film, „Boże ciało”- w reżyserii Jana Komasy, który słynie z takich produkcji jak: Sala Samobójców czy Miasto 44.

92. gala rozdania Oscarów odbędzie się 10 lutego czasu polskiego w Dolby Theatre w Hollywood. Relacje z ogłoszenia nominacji będzie można śledzić na oficjalnym kanale Oscarów na YouTube.

Bartosz zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Wystąpił jako tytułowy bohater w spektaklu „Mały Książę”, w 1999 roku.  W 2016 roku ukończył studia na wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Obecnie gra w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Poznajcie tego chłopca? To siedmioletni Bartosz Bielenia jako Mały Książę. Aktor zadebiutował na naszej scenie w 1999 roku. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy twórcom filmu „Boże Ciało/Corpus Christi” nominacji do Oscara – czytamy na oficjalnym profilu Teatru Dramatycznego w Białymstoku

Poznajcie tego chłopca? To siedmioletni Bartosz Bielenia jako Mały Książę 🙂 Aktor zadebiutował na naszej scenie w 1999…

Gepostet von Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku am Montag, 13. Januar 2020

Bartosz Bielenia na Instagramie:

View this post on Instagram

#putaspellonme #ondyna

A post shared by Bartosz Bielenia (@dominik_sawio) on

Oficjalny zwiastun filmu „Boże Ciało”:

ZOBACZ WIĘCEJ:

Tak Mary Komasa zareagowała, gdy dowiedziała się, że jej brat ma nominację do Oscara (WIDEO)

OSCARY 2020. Pełna lista nominowanych „Boże Ciało”ma mocną konkurencję

Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia
Fot.AKPA

Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia
Fot.AKPA

Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia
Fot.AKPA