Bartosz Bielenia (27 l.) zagrał główną rolę w filmie „Boże ciało” – Jana Komasy. Przed tym filmem tylko nieliczni słyszeli o istnieniu takiego aktora. Po premierze jego ostatniego filmu media rozpisują się, że jest jednym z najbardziej utalentowanych aktorów o niezwykle charakterystycznym wizerunku – mówi się, że może zagrać anioła i psychopatę.

Kim jest Bartosz Bielenia?

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell sprzedają wspólną posiadłość. Tak aktorka mieszkała w Hollywood

Urodził się w Białymstoku. W 2016 roku ukończył wydział Aktorski PWST w Krakowie. Już w 2014 roku rozpoczął pracę w Starym Teatrze w Krakowie. Jednak jego pierwszym debiutem była rola w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku jako tytułowy bohater w spektaklu „Mały Książę” w 1999 roku. Obecnie gra w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Przed „Bożym ciałem” zagrał w wielu znanych produkcjach ekranowych, ale na rozpoznawalność musiał poczekać. Wcześniej mogliśmy go zobaczyć w filmie „JA TERAZ KŁAMIĘ” jako chłopak Yvonne, w serialu Netflixa „1983” zagrał Benjamina Krasa, w „KLERZE” zagrał Lizusa. Z kolei film „NA GRANICY” był przełomem w jego karierze – zainteresował się nim świat filmu. Krytycy filmowi zachwycili się też jego rolą w „DISCO POLO”, gdzie wcielił się w diabolicznego kamerdynera.

Hollywoodzki aktor u Kuby Wojewódzkiego. Drwił z Roberta Więckiewicza

Bartosz Bielenia Instagram: