Po raz kolejny największe gwiazdy show-biznesu się zmobilizowały i nagrały spot zachęcający do głosowania w wyborach. Udział wzięły takie nazwiska jak: Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Sokół, Jakub Żulczyk, Marek Kondrat, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Agnieszka Grochowska, Anja Rubik, Aleksandra Popławska i Maja Ostaszewska.

Dawid Podsiadło – spot

Jakie wykształcenie mają kandydaci na prezydenta? Jakie znają języki?

Cześć, dużo się mówi że to bardzo ważne wybory, że każdy głos ma znaczenie i że zdecydować może naprawdę niewielka różnica, ale jeżeli cały czas się zastanawiasz, czy iść głosować, to pomyśl o tym czy nie masz naprawdę żadnego powodu, żeby to zrobić. Ja na przykład idę głosować, bo chciałbym żyć w tolerancyjnym kraju – rozpoczyna spot Podsiadło.

W Internecie działa też drugi projekt pod tytułem olśnienie.eu, który powstał podczas wyborów parlamentarnych. Wczoraj ukazał się ich najnowszy spot we współpracy z Taco HemingwayemBartoszem Bielenią i Krzysztofem Gonciarzem.

Paulina Kosiniak-Kamysz w 6. miesiącu ciąży wspiera męża w kampanii (ZDJĘCIA)

Idole młodego pokolenia zabrali głos w krótkim filmiku, na którym przekonują, dlaczego warto iść zagłosować. Taco tłumaczy, że marzy mu się kraj, w którym ludzie robią swoje i są zbyt zajęci, żeby zaglądać sobie do sypialni, portfela czy modlitewnika. Bielenia marzy o ojczyźnie, w której może „wszystkich ze wszystkimi poznać”, a Gonciarz chciałby, żeby Polska była postrzegana jako państwo ludzi szczęśliwych.