W poniedziałek media na całym świecie obiegła wiadomość o odejściu Tanyi Roberts, jedynej aktorki w historii kina, która w swojej karierze wcieliła się w dziewczynę Bonda oraz aniołka Charliego. Również Kozaczek, opierając się na zagranicznych źródłach, podał mylną informację dotyczącą stanu gwiazdy.

Odszedł pierwszy James Bond. Sean Connery nie żyje

Tanya Roberts żyje

Nieprawdziwą informację o śmierci aktorki podało wiele amerykańskich mediów oraz międzynarodowe agencje prasowe: amerykańska AP, francuska AFF czy niemiecka dpa. Wszyscy opierali na słowach agenta gwiazdy Mike’a Pingela, który – jak się później okazało – nieprecyzyjnie zrozumiał męża aktorki.

Poinformowanie całego świata o śmierci swojej klientki nie zniechęciło Pingela do udzielenia kolejnych informacji na temat zdrowia przywróconej do życia gwiazdy. Roberts wciąż przebywa w szpitalu, do którego trafiła po nagłej utracie przytomności i jest hospitalizowana na oddziale intensywnej terapii. Jej stan jest podobno krytyczny. Rzecznik placówki odmówił podania szczegółów zasłaniając się tajemnicą lekarską.

Gwiazdy pożegnały Piotra Machalicę: Olszówka, Damięcki, Janda, Barciś, Żak (ZDJĘCIA)

Doniesienia o Tanyi Roberts wywołały niemałe zamieszanie na amerykańskim Twitterze. Topher Grace wspominał na swoim profilu „zmarłą” koleżankę z planu „Różowych lat 70.”, gdy z błędu wyprowadził go Aston Kutcher.

Siema bracie, ona nie umarła – napisał pod postem.

Tanya Roberts zasłynęła jako jeden z Aniołków Charliego. Pojawiła się również w jednej z odsłon filmu o Jamesie Bondzie. w 1985 widzowie mogli ją zobaczyć w obrazie „Zabójczy widok”, w którym agent 007 jedzie na Syberię, aby wykraść mikroprocesor, będący kopią brytyjskiej technologii. W rolę najsłynniejszego szpiega w historii kina wcielił się po raz ostatni Roger Moore. Tanya Roberts za kreację stanowej geolog Stacey Sutton zebrała niepochlebne recenzje i ostatecznie otrzymała Złotą Malinę dla najgorszej aktorki.

Halle Berry odtworzyła kultową scenę z Bonda – 18 lat! minęło a ona dalej ZACHWYCA figurą w bikini

Tanya po pierwszy raz stanęła na ślubnym kobiercu w wieku 15 lat. W latach 80. spotkała się z egipskim producentem filmowym Dodim Al-Fayedem – późniejszym kochankiem księżnej Diany, z którą zginał w wypadku w 1997 roku w Paryżu. Obecnie mężem aktorki jest

Tanya Roberts i Roger Moore

Tanya Roberts i Roger Moore, fot. Forum

Tanya Roberts na ściance

Tanya Roberts na ściance, fot. Forum