Janusz Gajos na festiwalu Poll’n’Roll w ostrych słowach skrytykował Jarosława Kaczyńskiego.

Agata Młynarska OSTRO o Elżbiecie Witek. „Pani śmiech brzmi STARSZNIE”

Janusz Gajos krytykuje rząd

Janusz Gajos był gościem Akademii Sztuk Przepięknych będącej elementem festiwalu Pol’n’Rock. Aktor w ostrych słowach skomentował polityczną działalność prezesa rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Coś takiego, co wykonał… przepraszam za wyrażenie… mały człowiek – jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii, w ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazwało hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo on cię okrada! To coś strasznego, ale to działa – powiedział Gajos.

Było oczywiste, że te słowa nie umkną politykom związanym z PiS. O komentarz pokusił się m.in. Ryszard Terlecki, który na Twitterze napisał:

Mali, śmieszni ludzie. Wydaje się im, że występują na Narodowej Scenie, a to tylko teatrzyk marionetek.

Wtórował mu m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który oświadczył, że „dobry aktor nie jest świętą krową”. W środowisku kulturalnym zawrzało, a na Twitterze Teatru Narodowego pojawił się wpis:

W repertuarze Teatru Narodowego nie ma i w najbliższym czasie nie przewidujemy spektakli marionetkowych. Zespół i Dyrekcja Teatru Narodowego

Agata Duda do dziennikarza GW: „Pan nie doczeka się ze mną wywiadu”. Dziennikarz zabrał głos

Celna riposta?

Andrzej Mleczko

Andrzej Mleczko na festiwalu Pol’andRock, fot. Kurnikowski / AKPA

Janusz Gajos na festiwalu Pol’andRock, fot. Kurnikowski / AKPA

Wojciech Mann na festiwalu Pol’and’Rock, fot. Kurnikowski /AKPA