Wczoraj o buractwie była mowa na fanpage’u Ewy Chodakowskiej – zobacz: Ewa Chodakowska do innej trenerki: BURACTWO !!! ŻAŁOSNE BURACTWO!! – dzisiaj pora na Instagram Anny Lewandowskiej.

Tam rozgorzała kłótnia na temat buraków. Tak, tak – dobrze widzicie. Fanki Lewandowskiej pokłóciły się z fanką zakupów na targu. Poszło o liofilizowane buraczki, które Lewandowska sprzedaje w swoim sklepie za 14,49 złotych za 50 g i poleca do dodawania do koktajli, smoothie i innych potraw.

Sama trenerka zareklamowała wczoraj śniadanie przygotowane przez internautkę, w skład którego weszły buraczki z torebki.

(Wszystkie cytaty z zachowaniem pisowni oryginalnej)

[Internautka] przygotowała takie oto śniadanie: – kawa z mlekiem ryżowym – białko waniliowe z malinami – otręby – BURAK LIO Szybko, smacznie i zdrowo!!!💕 @foods_by_ann ratują, kiedy z burakiem lubisz się średnio, ale wiesz ze jest turbo zdrowy – napisała.

Czytaj też: Anna i Robert Lewandowski już razem (Facebook)

Pod postem rozgrzała dyskusja, którą wywołała zwolenniczka świeżych warzy i owoców.

Czy nie lepiej pojsc kupic na straganie buraki i zrobic surowke? Duzo bialka ma mieso, warzywa: bob, fasolka… To jest zdrowe! A nie produkty z torebki i ‚bialko waniliowe’. Maliny polecam kupic na straganie, umyc i zjesc. 100% zdrowia. Nie trzeba konczyc studiow w kierunku zywienia, zeby to wiedziec 🙈#załamana #pseudo zdrowa zywnoscia – napisała sceptycznie.

Wywołana do odpowiedzi autorka śniadania odpisała:

niecierpie smaku buraka, zawsze sie mecze jak go jem. To sa suplementy dla osob żyjących szybko, ale chcących dbać o siebie. Białko jest zamiennikiem posiłku. Oczywisice ze dobry stek z porcja warzyw jest lepszy- nikt w to nie wątpi, jednak dzisiejsze czasy zmuszają nas do drogi na skróty, szybszej- która dzieki takim produktom nie musi byc gorsza.

Czytaj też: Pomysły na zdrowe śniadanie

Na to padła riposta:

buraki mozna jesc na wiele sposobow, zmilsowac w koktajlu dodajc inne warzywa lub soki owocowe… Droga na skroty nigdy nie jest dobra 😉 ale co kto lubi. Uwierz kupienie owocow i umycie ich nie zjamuje wiecej czasu niz przygotownie bialka z proszku. Generalnie co kto lubi, ale przeraza mnie lansowanie pseudo zdrowych trendow. Pamietajmy, ze takie rzeczy nigdy nie beda pelnowartosciowe.

Potem nastąpiła kolejna wymiana zdań, do której włączyli się inni internauci.

kochana, nie musisz mnie uczyc co ile czasu zajmuje ;))) wiem co to targ i zakupy. Ale zaskoczę Cie, bo chyba mylisz pojęcia… Te produkty są pełnowartościowe poczytaj na temat sposobu ich produkcji i na temat liofizacji…

A Wy kupilibyście sobie buraki Anny Lewandowskiej za 14 złotych za 50-gramową torebkę? Czy może wolicie „swojskie” buraki „z ziemi” za 2 zł za kilogram?