Program „You Can Dance” kilka lat temu cieszył się ogromną popularnością. Widzowie chętnie śledzili zmagania uczestników, dla których show było furtką do tanecznego świata. Część osób skorzystała z tej szansy i do dziś zajmuje się tańcem, ale nie wszyscy. Głośno zrobiło się o Piotrze G., uczestniku pierwszej edycji. I wcale nie chodzi o jego taneczne dokonania.

Dominic D’Angelica przerywa MILCZENIE w sprawie oskarżeń o wykorzystanie seksualne nieletniej

Piotr G. z „You Can Dance” aresztowany

Według Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód, Piotr G. dopuścił się 24 przestępstw i wyłudzeń na łączną kwotę ponad 700 tys. złotych. 32-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Ofiary Piotra G. w rozmowie z dziennikarzami Interwencji, poinformowały, że mężczyzna wypożyczał m.in. sprzęt fotograficzny, hulajnogi elektryczne, za które nie dokonywał opłaty, a część przedmiotów przywłaszczał.

Jedną z ofiar był pan Krzysztof z Zielonej Góry, który współprowadził wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu. Mężczyzna wyznał, że w lipcu ubiegłego roku Piotr G. miał wypożyczyć od nich rower o wartości 15 tysięcy złotych, którego nigdy nie zwrócił.

Pokazał mi potwierdzenie przelewu, które moim zdaniem było sfałszowane. (…) Zapewniał mnie wielokrotnie, że warto mu zaufać, bo jest osobą publiczną i ma za dużo do stracenia – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Polsatu.

Mężczyzna nie był jedyną osobą oszukaną przez Piotra G. W podobnej sytuacji znalazła się pani Dorota z Wrocławia, która wynajęła 32-latkowi apartament w centrum miasta. Kobieta nie otrzymała za to zapłaty, a co więcej, została okradziona.

Wyniósł sobie te rzeczy, które uznał, że są mu potrzebne, czyli odkurzacz, ręczniki, pościel, poszwy. Wszystko, co nowe było na wyposażeniu mieszkania, po prostu zniknęło – wyznała.

Piotr G. zatrzymany przez policję

Piotra G., który miał od maja do października 2020 roku popełnić kilkanaście przywłaszczeń, udało się zatrzymać kieleckiej policji, kiedy jechał wypożyczonym samochodem, który został namierzony dzięki lokalizatorowi GPS. Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach skierowała Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód.

W toku śledztwa ustaliliśmy, że Piotr G. popełnił łącznie 24 przestępstwa przeciwko mieniu na łączną kwotę ponad 700 tys. zł. Mężczyzna posługiwał się podrobionymi potwierdzeniami dokonania przelewów bankowych. Wypożyczał w ten sposób m.in. sprzęt fotograficzny, hulajnogi elektryczne, rower elektryczny, przyczepki rowerowe, klimatyzatory sprężarkowe, sprzęt turystyczny. Wyłudzał usługi hotelowe i sprzęt turystyczny – powiedziała „Interwencji” Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód.

Piotr G. jest tymczasowo aresztowany i na razie nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Co ciekawe, w lutym zeszłego roku mężczyzna wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwa.

ZOBACZ TEŻ:

Polka myślała, że rozmawia z Willem Smithem. STRACIŁA przez to 45 tys. złotych

Dziewczyna zmarła podczas transmisji na żywo. Youtuber wcześniej wyrzucił ją z domu w samej bieliźnie

Piotr G. w "You Can Dance"

Piotr G. z „You Can Dance” został aresztowany/fot. AKPA

Kinga Rusin z Piotrem G. na scenie

Piotr G. z „You Can Dance” został aresztowany/fot. AKPA

Piotr G. na scenie

Piotr G. z „You Can Dance” został aresztowany/fot. AKPA

Piotr G. tańczy na scenie

Piotr G. z „You Can Dance” został aresztowany/fot. AKPA