W takich programach rozrywkowych, jak „X Factor” oceniany jest talent uczestnika, ale bardzo ciężko stwierdzić – kim jest prywatnie osoba występująca przed kamerą. Tak było w przypadku brytyjskiego mężczyzny, Phillip Blackwella (56 l.), który wystąpił w piątej edycji show w 2008 roku. Mężczyzna po występie wokalnym został rozpoznany przez swoją ofiarę i wyszło na jaw, że jest niebezpiecznym, seryjnym gwałcicielem. Blackwell już usłyszał wyrok.

Gienek Loska z X Factora miał wylew – jest w śpiączce

Phillip Blackwell skazany na dożywocie za liczne gwałty

Phillip Blackwell szerszej widowni dał się poznać w 5 edycji programu „X Factor”, gdzie zaśpiewał utwór „Gold” z repertuaru Sendau Ballet. Mimo, że nie udało mu się przejść dalej to przykuł uwagę jurorów, jak i publiczności bardzo długim zakończeniem piosenki. Jego występ natychmiast stał się hitem i ogłoszono go jednym z najśmieszniejszych tego sezonu. Nikt nie spodziewał się, że tak naprawdę zabawny mężczyzna, który jest nauczycielem to niebezpieczny gwałciciel.

Justin Bieber usprawiedliwia gwałty?

Blackwell pozostawał nieuchwytny przez ponad dwie dekady. Do czasu, aż nie wpadł przez własną pychę. Pokazał się w telewizji i został rozpoznany przez jedną z ofiar.

Skazano go na dożywocie. Ustalono, że przez 22 lata napadał i gwałcił młode kobiety. Jak poinformowało BBC, mężczyzna zgwałcił dziewięć kobiet. Ostatni jego napad miał miejsce w 2019 roku. Gdy został rozpoznany śledztwo zostało wznowione i udało się w końcu połączyć kilka gwałtów z jedną osobą.

Polował na młode kobiety ubrane w szczególny sposób, który uznał za atrakcyjny. Śledził je swoim samochodem, potem napadał – powiedział prokurator.

Podczas rozprawy sądowej Blackwell przyznał się do 31 przestępstw. Wyszło na jaw, że nie tylko gwałcił swoje ofiary, ale także więził, nagrywał, czy odurzał. Zastraszał je, że gdy zgłoszą sprawę na policję to on się dowie i je skrzywdzi albo opublikuje nagrania.

Sędzia, który prowadził tę sprawę na zakończenie dodał, że Blackwell jest „jedną z najniebezpieczniejszych osób, jakie spotkał w trakcie swojej pracy”.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Aktor z serialu „Różowe lata siedemdziesiąte” oskarżony o 3 gwałty!

SZOKUJĄCE filmy u polskiego dyplomaty: pedofilia, morderstwa, gwałty zwierząt

Wykorzystywanie seksualne nieletnich i gwałty w Polskim Związku Kolarstwa?

Policja w Wielkiej Brytanii aresztowała 56-letniego Phillipa Blackwella, który od dwóch dekad był nieuchwytnym gwałcicielem.

Policja w Wielkiej Brytanii aresztowała 56-letniego Phillipa Blackwella, który od dwóch dekad był nieuchwytnym gwałcicielem. Fot.Istock.

56-letni Phillip Blackwell od dwóch dekad pozostawał nieuchwytny policji. Rozpoznała go ofiara po jego występie w TV.

56-letni Phillip Blackwell od dwóch dekad pozostawał nieuchwytny policji. Rozpoznała go ofiara po jego występie w TV. Screen/Twitter.