Urszula należy do grona najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Jej utwory, takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, czy „Konik na biegunach”, uważane są za legendarne. Artystka w tym roku świętuje 35-lecie działalności artystycznej, a 9 grudnia obędzie się jej wielki koncert w warszawskim klubie Hulakula. W rozmowie z Kozaczkiem Urszula opowiedziała o hucznej trasie koncertowej i początkach kariery.

Gwiazdy na festiwalu w OPOLU 2018 (ZDJĘCIA)

Piosenkarka przyznała, że od zawsze ceniła w muzyce szczerość:

W pewnym momencie, jak już zaczęłam grać z Budką, dostałam skrzydeł i byłam pewna siebie. A wcześniej byłam skromna, mniej pewna, ale zawsze szczera. Muzycznie byłam mało doświadczona, ale z wielkimi ambicjami i tą szczerością, która przebijała w moim śpiewaniu.

Z okazji 35-lecia działalności przygotowała dla fanów prawdziwą niespodziankę – jubileuszową trasę koncertową:

Zapraszamy gości, którzy będą śpiewali swoje przeboje z lat 80. Taki koncert będzie w Warszawie, 9 grudnia, w klubie Hulakula. I tam zaprosimy Wandę Kwietniewską i Pawła Stasiaka. Już mamy takie koncerty za sobą i wiemy, jak olbrzymia jest energia, jak ludzie się bawią. […] Na pewno będzie świetna oprawa tych koncertów. […]. Będzie na pewno dużo zabawy, dużo przestrzeni dla ludzi, będzie można coś zjeść i potańczyć.

Seria koncertów nawiązuje do lat osiemdziesiątych:

Wymyśliliśmy sobie „Najlepsze 80-te” […] najlepsze według nas i naszych fanów piosenki z lat 80. Oprócz „Kalkomanii”, czy „Za twoje zdrowie”, Konik będzie. Z doświadczenia wiemy, że nie ma szansy, by bez konika odbył się jakiś koncert.

Najbliższy koncert Urszuli już 23 listopada w Zielonej Górze, a 9 grudnia piosenkarka wystąpi w Warszawie.

Festiwal w Opolu obfitował w same… skandale?

Zobaczcie cały wywiad z artystką. Wiedzieliście, że jest na scenie już 35 lat?

Urszula świętuje 35-lecie kariery: miałam wielkie ambicje i szczerość!

Urszula świętuje 35-lecie kariery: miałam wielkie ambicje i szczerość!

Urszula świętuje 35-lecie kariery: miałam wielkie ambicje i szczerość!