Sprawa Violetty Villas ciągnęła się przez lata. Elżbieta B. (58 l.), która była opiekunką Villas, trafiła za kratki. Wyrok odsiaduje w zakładzie w Opolu. Kobieta usłyszała wyrok.

Violetta Villas zmarła przez zator tłuszczowy?

Opiekunka Violetty Villas skazana

Violetta Villas nazywana przez fanów człowiekiem orkiestrą, bo miała wiele talentów. Villas urodziła się po to, by zostać gwiazdą. Największa diva swoich czasów. Doceniania w Polsce, jak i za granicą. Jednak ostatnie chwile jej życia były przepełnione bólem i samotnością.

Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku, a od jej śmierci minęło już osiem lat. Na ciele artystki nie znaleziono obrażeń zewnętrznych, niepokój prokuratora wzbudziły jednak warunki sanitarne, w jakich mieszkała Villas. Sekcja zwłok wykazała, że piosenkarka miała złamane żebra, mostek, a nawet szyjkę kości udowej z przemieszczeniem. Oprócz tego na jej ciele znaleziono liczne odleżyny, a na płacie prawej półkuli mózgu miała dużą jamę udarową.

Elżbieta B. odbywa karę od 17 stycznia tego roku – mówi w rozmowie z „Faktem” rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy Marzena Rusin-Gielniewska.

Elżbieta B pojawiła się nawet na pogrzebie divy. Jednak jej obecność wywołała niemałe zamieszanie, fani Villas nie mogli wybaczyć opiekunce divy tego, jak się zachowała. Obwiniali ją o śmierć Violetty.

Sąd uznał, że Elżbieta B. jest odpowiedzialna za za śmierć gwiazdy. Życie połączyło losy tych dwóch kobiet. Gosposia przez lata była fanką Villas, później stała się jej opiekunką i tym samym najlepszą przyjaciółką. Zdobyła jej zaufanie, pomagała w codziennych obowiązkach – ale tylko one wiedzą, co dokładnie działo się za zamkniętymi drzwiami.

Violetta Villas/fot. Akpa

Elżbieta wykorzystała Villas, gdy ta była najsłabsza. Żerowała na niej, podsycała jej chorobę psychiczną – wmawiając, że rodzina gwiazdy nasyła na Violettę służby specjalne. Zastraszana Villas wydziedziczyła rodzinę, a cały majątek zapisała gosposi.

W 2015 roku padł pierwszy wyrok dla Elżbiety B. Została skazana na 10 miesięcy, za umyślne nieudzielenie pomocy Villas. W czerwcu zeszłego roku padł kolejny wyrok, jednak opiekunka Violetty próbowała złożyć apelację.

Na nic się to jednak zdało, bo kobieta i tak usłyszała wyrok, za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad piosenkarką. Została skazana na 1,5 roku więzienia, i odbywa swoją karę.

ZOBACZ WIĘCEJ:

POKONAŁA Margaret i Kulig; Michalina Olszańska zagra Violettę Villas, a tabloidy odkopują jej ROZBIERANE sceny

Będzie śledztwo w sprawie przyczyny zgonu Violetty Villas

Skandaliczny incydent na pogrzebie Violetty Villas (FOTO)

Violetta Villas/fot. Akpa