Ilona Łepkowska pisze scenariusze o miłości, ale sama ma z nią problemy. Przykładem jest chociażby związek z byłym mężem serialowej Janiny Nowickiej, czyli aktorki Ewy Wencel.

Jak pisze Życia na Gorąco, mężowi prawnikowi nie podobała się kariera aktorki, więc postanowił realizować się jako scenarzysta. Jego scenariusze spodobały się Łepkowskiej.

Chociaż magazyn Świat i Ludzie nie pisze wprost, że chodzi o męża Wencel, Życie na Gorąco jest zdania, iż wiadomo, że chodzi o tę samą osobę.

Był inteligentny i uroczy – czytamy. – Z poczuciem humoru. Obsypywał ją prezentami, deklarował wielkie uczucie. Czuła się przy nim wyjątkowa i niepowtarzalna.

W końcu Ewę Wencel czekał rozwód, a jej były mąż oświadczył się scenarzystce.

– To był związek jak ze snów. Prawnik był zakochany i sprawiał wrażenie, jakby cały świat należał do niego – mówi kolega Łepkowskiej magazynowi Świat i Ludzie.

Skończyło się tak, jak przewidywali znajomi.

– Facet zaczął pokazywać swoją prawdziwą twarz. Zobaczyła nieobliczalnego, bezdusznego i agresywnego mężczyznę.

Gdy scenarzystka zakończyła znajomość, zaczęły się obraźliwe smsy, groźby. Prawnik pisze też podobno do byłej żony, która jest teraz szczęśliwa ze scenarzystą Jarosławem Sokołem. Łepkowska dała sobie jednak radę i teraz tak mówi o tym w wywiadach:

– To był traumatyczny związek, który nauczył mnie, by nie ufać bezgranicznie ludziom. To, że coś na samym początku wygląda pięknie, może być wyłącznie pozorem. Dzisiaj z wielką rezerwą patrzę na mężczyzn.