Maciej Stuhr (40 l.) w związku ze swoim wystąpieniem podczas rozdań nagród Orły 2016, spotkał się z dużą krytyką ze strony środowisk prawicowych. Do grona krytykantów dołączyła Krystyna Pawłowicz, która znana jest ze swojego kontrowersyjnego oraz ciętego języka.

Posłanka napisała na swoim facebooku :

(…)W 2010 r. zginęli wszyscy pasażerowie tupolewa.Też Prezydent Kaczyński. Prezydent Andrzej Duda szczęśliwie, mimo „oponki” – ocalał. Śmieszne,co? A jak tam ze zdrowiem Tatusia Szanownego Pana Aktora?(…)

Jak zareagował Maciej Stuhr?

Na te zarzuty odpowiedział Stuhr kpiną, mówiąc posłance, że każdy ma prawo się pośmiać. Zasugerował, że najgorsi są ci, którzy wykorzystują katastrofę w Smoleńsku do celów politycznych.

(…) Dajcie wy nam się przynajmniej pośmiać. A tak przy okazji- mój żart bynajmniej nie był wymierzony w pamięć o kimkolwiek. Przeciwnie! W imię godnej pamięci, a przeciw wszystkim tym, którzy sobie od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał.(…)

Do kłótni dołączyła wdowa po oficerze BOR, który zginął w katastrofie, Krystyna Łuczak-Surówka. Kobieta przyznała, że ukłuł ja fragment w przemówieniu, który dotyczył Smoleńska, jednak jak twierdzi:

Nikomu nigdy źle nie życzę, a tym bardziej utraty osoby najbliższej, złamanego życia, po którym tak wielu tak długo… depcze na różne sposoby.

Zobacz więcej: Orły 2016: Maciej Stuhr robił sobie żarty z Tupolewa

Odwołała się do słów na temat Żołnierzy Wyklętych i katastrofy smoleńskiej. Według niej wykorzystywanie tego do celów politycznych jest naganne i należy w końcu „ruszyć do przodu”. Stwierdziła, że męczą już ją język nienawiści oraz ciągłe kłótnie między politykami, które bezpośrednio dotyczą jej osobistej tragedii.

Ani to dobre ani mądre i bardzo męczące. Mnie osobiście taki język i kalki u polityków i w mediach przeszkadzają. Wymagam większego zrozumienia, pokory, empatii i rozsądku.

Zobacz więcej: Orły 2016: Czy Klaudia Wiśniowska nie pokazała za wiele?

Ponadto pretensji do aktora nie ma także córka Izabeli Jaruga-Nowacka, Barbara Jaruga-Nowacka, której matka zginęła 10 kwietnia 2010 roku.

Chciałabym życzyć siły Maciejowi Stuhrowi, który jest ofiarą okropnego, prawicowego trollingu i hejtu. Niech się trzyma po prostu.

Nie wiadomo jednak jak zareagowały inne osoby, których członkowie rodzin zginęły w katastrofie.

Po której stronie sporu stoicie? Czy Maciek Stuhr miał prawo tak żartować?

Panie Maciusiu STUHR,Żołnierze Wyklęci już nie żyją.Zakatowani.W 2010 r. zginęli wszyscy pasażerowie tupolewa.Też…

Opublikowany przez Krystyna Pawłowicz na 8 marca 2016

Pani Krysieńko kochana! Panie Krzysztofie i wszyscy oburzeni! Macie sejm, macie senat, macie prezydenta, macie sądy,…

Opublikowany przez Maciej Stuhr na 9 marca 2016

Wdowa po katastrofie Smoleńskiej dziękuje Stuhrowi

Wdowa po katastrofie Smoleńskiej dziękuje Stuhrowi

Wdowa po katastrofie Smoleńskiej dziękuje Stuhrowi

Wdowa po katastrofie Smoleńskiej dziękuje Stuhrowi