Jak donieśliśmy wczoraj, sąd zdecydował, że Michał Wiśniewski będzie musiał zapłacić mordercy za wykorzystanie jego wierszy w piosence.

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź ze strony lidera Ich Troje. Już wczoraj wieczorem opublikował wpis, przez który przewijają się trzy tematy: proces, koncert jubileuszowy Ich Troje i pierwszy dzień dzieci w niemieckim przedszkolu. Przez filmiki i zdjęcia przewija się nawet Mandaryna.

Najwięcej miejsca zajmują komentarze do nierzetelnych według Wiśniewskiego artykułów na temat wczorajszej rozprawy. Padają nawet ostre słowa.

Jak wiadomo, według wyroku sądu Wiśniewski musi zapłacić, przeprosić i zaprzestać wykonywania piosenki.

Na razie nic nie muszą ponieważ się odwołają. Oczywiście, że fani usłyszą go na koncercie ponieważ chodzi tu o inny utwór: „Jeanny-End Of The Story\”, którego nigdy nie był żadnym przebojem a tym bardziej nie był plagiatem. Został wykonany tylko dwukrotnie i to dla TV. Nigdy więcej.

I tu ciekawostka ! Moje próby [spotkania się z więźniem – przyp. red.] musiały się nie udać … już tam nie przebywał. jego mogły się nie udać. tak ciężko napisać na adres managementu. Jeszcze ciekawsze jest to, że w sprawie występował Jacek Łągwa /hehe/ autor muzyki … a co on ma wspólnego z tekstem ?

Samo to [umieszczenie na płycie adnotacji \”Myśli kolegi z Potulic\”] – na chłopski rozum wyklucza plagiat. Nie podpisałem się pod tym. Ani nie wziąłem za to ani grosza !!! Zaznaczam, że przez wiele lat nikt nie wiedział kto jest autorem np. \”Białego Misia\” czy \”Janka Wiśniewskiego\”. Jakoś też nie pamiętam aby ktoś kogoś o coś oskarżał. Zależy to od charakteru. Trzykrotny zabójca myśli, że mu się uda. Myli się. Już niegdyś ktoś oskarżał mnie chcąc wyłudzić pieniądze jakobym zrobił komuś krzywdę po skoku w publiczność leżąc na nim kilka minut. Pomijając fakt, że nie było kobiety na której leżałbym kilka minut i nie byłoby z tego dzieci – w pierwszej instancji sąd przyznał jej rację. Wyrok Sądu Apelacyjnego brzmiał: ZERO ODSZKODOWANIA !!!

Tak będzie też tym razem – wierzę w sprawiedliwość. Trzykrotny Zabójca bezczelnie kłamie.

Po moim trupie ! Nie przeproszę trzykrotnego zabójcy … NIGDY ! Kłamcy – NIGDY ! nagram ten utwór ponownie wymieniając jego imię i nazwisko i opisując całą tą sytuację. aby ofiary jego zabójstw odczuły ulgę, że nie jestem kolejną ofiarą jego paranoi. Nie wiem jak postąpi firma Universal ale nie musi niszczyć albumu Ad. 3 ponieważ taki nie istnieje.

świadomy tego informuję, że bez względu na skutki pan zabójca bohdanowicz nie otrzyma ode mnie ani przeprosin – ani w życiu pieniędzy. Wysokiemu Sądowi poddaję pod rozwagę – wrzucenie mnie do pierdla. Dla mnie człowiek, który prawomocnym wyrokiem zabił trójkę niczemu winnych osób powinien być pozbawiony jakichkolwiek praw publicznych – na zawsze

[Czytaj dalej…]

Kolejnym komentowanym artykułem jest ten odnośnie Sopot Festiwalu.

Uwielbiam Norah Jones. Ale nienawidzę kłamstwa i wielkomieszczaństwa. Prócz wyjątków podaobał mi się ten festiwal, szczególnie pierwszy i trzeci dzień ale … – zostawił konkurencję w tyle, no cóż … wydaje mi się, że było odwrotnie. akurat w piątek ichtrojowianie byli w ilości 31,1% oglądających … licząc tylko jedną z części. co trzeci polak a nawet więcej. festiwal oglądało 40,2 we wszystkie trzy dni ! tego piątku było to tylko 2,9 ratinga dla Norah Jones do 10,8 Ich Troje. Ile razy więcej ? Każdy rating to 350,000 osób. panie robercie – pan wybaczy …

Na koniec Wiśniewski chciał podziękować fanom za obecność na koncercie. Ze względu na wydźwięk publikujemy całość:

jak twierdzą co poniektórzy z tvn czy polsatu – ich troje to wyblakła gwiazda. my nigdy nie byliśmy gwiazdami. czasami bardziej lub mniej zmęczonymi ludźmi. nic więcej i nic mniej. czasami przyżywającymi radości a czasami jak ostatnio jacek – smutki.

drodzy ichtrojowianie –

ten koncert wybił zęby wszystkim tym, którzy twierdzili, że ich troje to wyblakła gwiazda. udowodniliście, że jesteście wiernymi nam – z najbardziej wiernych. tak po prawdzie po 12 latach istnienia naszego zespołu – jesteście. dziękuję nie wystarczy. ja was kocham, uwielbiam za wierność.

wybaczcie czasami za zmęczenie – czasami za chorobę i wyjątkowo rzadko za niechęć lub niemoc – zdarza się. każdemu.

do 2003 roku miałem tylko dwoje zastępczych rodziców. ninę i lecha. jedno z nich otworzyło mi furtkę na świat, drugie na wolność ! w myślach parałem się ze swoim tatą w tangu straconych. kochałem go za każdy list, za każde słowo – ale zawiódł mnie bardzo. mama okazała się niechcianym straceńcem. ale, dzięki mamo !

mama będzie obchodzić niedługo 3 rocznicę. QWA jaki jestem dumny !!! tata w snach też obiecał wyjaśnić to wszystko co się stało. i kocham go bardziej niż za życia. tęsknię. jak xavier, z którym dziś spędzilismy piekny dzień. taki … normalny.

gdy wszyscy położyli na mnie laskę – nina podarowała mi nasz jubileusz. avans nie zawiódł i kielce były nie tylko przepełnione ichtrojowianami ale przede wszystkim ludźmi, którzy w kilkumilionowej obecności zaszczycili nas swoją obecnością na antenie polsatu. dzięki mamo ! jak na początku – tak i teraz wierzyłaś w nas – dzięki !

tate nie doczekał. mój wolnościowy tate. wysyłał mnie na akrobację ze swoimi uczniami. kręciłem te same figury wraz z nimi. siedział tak niedawno obok. ojca już nie mam. ani prawdziwego – ani zastępczego.

kocham was przyjaciele – byliście – jesteście – i będziecie częścią mojego życia – i nikt was nie zastąpi.

moi przyjaciele.

DZIĘKUJĘ !