Bitwa między Bradem Pittem a Angeliną Jolie o Chateau Miraval trwa, a Pitt twierdzi, że sprzedaż połowy winnicy przez Jolie była „niezgodna z prawem” i „niesprawiedliwa”.

Jak zostanie udowodnione na procesie, działania [Angeliny] Jolie były niezgodne z prawem, poważnie i celowo uszkadzając [Brada] Pitta i niesprawiedliwie wzbogacając ją samą – czytamy w dokumencie złożonym w Sądzie Najwyższym w Los Angeles, uzyskanym przez HollywoodLife.

Brad Pitt oskarża Angelinę Jolie o celowe działanie na jego szkodę

Według tego dokumentu, będącego najnowszym ogniwem w prawnej walce między byłymi małżonkami, Pitt dowiedział się o sprzedaży jej udziału w Chateau Miraval – słynnej francuskiej winnicy za pośrednictwem komunikatu prasowego. Byłe małżeństwo zgodziło się, że żadne z nich nie sprzeda swojego udziału bez zgody drugiej osoby.

Para zakupiła Chateau Miraval, posiadłość z 35 pokojami i winnicą w 2008 roku za 28,4 miliona dolarów. To w tej winnicy Angie i Brad wzięli ślub w 2014 roku, w której uczestniczyły ich dzieci: Maddox, Zahara, Pax, Shiloh oraz bliźniaki Vivienne i Knox.

Angie sprzedała swój udział rosyjskiemu oligarsze Yuriemu Sheflerowi, właścicielowi marki Stolichnaya (Stoli). Pitt twierdzi, że sprzedaż Jolie wiąże Chateau z Rosją, wraz z „jej homofobicznymi prawami i inwazją na Ukrainę” – pisze Daily Mail.

W kontrze Jolie oskarżyła Pitta o rozpowszechnianie kłamstw, twierdząc, że Yuri jest „sojusznikiem Władimira Putina”. HollywoodLife skontaktowało się zarówno z obozem Brada Pitta, jak i Angeliny Jolie, w celu uzyskania komentarza. Jedyne, co Jolie zawarła w swoim przeciwoświadczeniu, to to, że ona i Pitt zakupili Château Miraval jako „kochający dom dla swoich sześciorga dzieci” – twierdzi najnowszy dokument prawniczy Pitta.

„Mściwa” Angelina Jolie zadała kolejny cios swojemu eks Bradowi Pittowi

Skarga Pitta oskarża również Angelinę, że „choć wspierała wysiłki Pitta na rzecz rodziny, nie wykonała żadnej pracy potrzebnej dla sukcesu Miravalu. Zamiast tego pozwoliła Pittowi zainwestować pieniądze i wkład własny w biznes, polegając na jej obietnicy wspólnego utrzymania Miravalu oraz na prawach umownych, jakie jej firma Nouvel miała do niego. Do czasu ich separacji inwestycja Pitta przewyższała inwestycję Jolie o prawie 50 milionów dolarów – pisze Daily Mail. „

Pod koniec małżeństwa Angelina zgodziła się, że podział udziałów w firmie wynoszący 68% na rzecz Pitta i 32% na jej rzecz jest uczciwym rozwiązaniem.

Ale latem 2021 roku, w trakcie gorącego sporu o opiekę nad dziećmi z Pittem, Jolie przerwała te rozmowy i potajmnike sprzedała 50% udziału w domu rodzinnym i firmie rodzinnej Tenute del Mondo. Tenute del Mondo jest częścią rosyjskiego konglomeratu Spirytusowego Stoli Group, który jest własnością i kontrolowany przez miliardera Yuriego Sheflera. Shefler, który został określony przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych jako „oligarcha w Rosyjskiej Federacji”, wcześniej próbował kupić Miraval, ale Pitt go odrzucił – czytamy w dokumencie.

Czy kolejna polska aktorka zagra u boku Brad Pitta? Wszystko na to wskazuje!

Brad Pitt dowiedział się o rzekomej sprzedaży Jolie na rzecz Stoli za pośrednictwem komunikatu prasowego, w którym Stoli ogłosił, że jest „zachwycony, że stoi u boku Brada Pitta jako kuratora” Miraval rosé”

To było zaplanowane: Jolie w tajemnicy współpracowała z Sheflerem i jego współpracownikami, aby podjąć i dokonać rzekomej sprzedaży, zapewniając, że Pitt będzie trzymany w nieświadomości, gdy Stoli i Jolie świadomie naruszają prawa umowne Pitta i Mondo Bongo i wprowadzają obcego do domu Pitta”. Brad i Angie próbują rozwiązać swoje finanse od czasu ich separacji w 2016 roku. Winnica i jej sprzedaż/własność pozostają największym problemem między byłymi kochankami.

Forum

Angelina Jolie i Brad Pitt w objęciach

Angelina Jolie, Brad Pitt/fot. Forum

Angelina Jolie i Brad Pitt

Angelina Jolie i Brad Pitt Fot.Newscom