Selena Gomez nie należy do gwiazd, które angażują się w debaty polityczne. Tym razem zrobiła wyjątek.

Selena Gomez o aborcji

Zagraniczne media żyją wydarzeniami z Alabamy – na temat zaostrzenia prawa antyaborcyjnego wypowiedziały się: Gigi Hadid, Liam Payne, Rihanna i teraz Selena Gomez.

Selena Gomez w nietypowym stroju na lotnisku we Francji

Prawo w Alabamie mówi, że można wykonać aborcji tylko w przypadku zagrożenia życia matki, w innych (gwałt, kazirodztwo) jest to zabronione i karane. Lekarz, który przeprowadzi aborcję w Alabamie w innych przypadkach niż zagrożenie życia matki, może trafić do więzienia na 99 lat.

Kilka lat temu pojawiły się plotki o aborcji, na którą podobno zdecydowała się Selena Gomez będąc jeszcze z Justinem Bieberem. Nie wiadomo, czy istnieje w tej plotce ziarno prawdy, jednak z jakiegoś powodu dla Seleny Gomez problem aborcji jest bliski i postanowiła wyrazić swoją opinię.

Co się stało z USTAMI Seleny Gomez?! W Cannes nie wyglądały normalnie

PRZESTAŃCIE MÓWIĆ KOBIETOM CO MAJĄ ROBIĆ ZE SWOIMI CIAŁAMI – brzmi napis na grafice zamieszczonej na Instagramie Seleny.

To, co dzieje się teraz w Alabamie, Georgii, Mississippi i kilku innych stanach w naszym kraju, jest nie tylko głęboko zasmucające, ale wydaje się nierealne w 2019 roku.

To, co kobieta chce zrobić ze swoim ciałem, to tylko jej sprawa. I kropka – brzmi podpis pod zdjęciem.

Selena Gomez wyraziła w ten sposób swój sprzeciw. Co o tym sądzicie?

Selena Gomez
Selena Gomez pictured at Nice Airport / Stephen Crawshaw / BACKGRID , kod: Selena Gomez