20-letnia Klaudia Hendel, która wraz z drużyną Andrzeja Piasecznego zwyciężyła trzecią edycję Bitwy na Głosy, uległa poważnemu wypadkowi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ciężki wypadek muzyków z legendarnego polskiego zespołu!

Kobieta wracała do Wrocławia, wykorzystując BlaBlaCar. Rodzice zaniepokojeni, że nie daje im znać, poprosili o pomoc jej chłopaka. Mężczyzna wykorzystując specjalną aplikację, zlokalizował jej telefon. Okazało się, że dalej stoi na autostradzie. Niestety okazało się, że doszło do wypadku, ponieważ w pewnym momencie kierowca nie zapanował nad pojazdem i wpadł w barierki.

Matka Klaudii, Edyta Hendel, powiedziała w rozmowie z teleshow.wp.pl:

Dowiedziałam się, że Klaudia była przez pół godziny reanimowana i dotarła do szpitala helikopterem. Była w niezwykle ciężkim stanie, miała poważne obrażenia wewnętrzne. Lekarze wycieli jej kawałek śledziony, kawałek żołądka, kawałek wątroby, miała poobijane nerki, przebite żebrami płuca, zmiażdżoną lewą część klatki piersiowej i całkowicie wyrwaną z barku rękę. Lekarze wstawiali jej bajpasy, ponieważ doszło do przerwania tętnicy i wszystkich nerwów. Nam powtarzali, że walczą o jej życie, o lewą rękę, że być może będą zmuszeni ją amputować. Na razie kończyna jest ukrwiona, ale zerwane zostały wszystkie nerwy oraz mięśnie.

Dziewczyna jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej w szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Na szczęście lekarze są dobrej myśli, ale czeka ją długa rehabilitacja.

CZYTAJ WIĘCEJ: Człowiek, który przetrwa każdy wypadek

Najbliżsi Klaudii zaczęli organizować zbiórkę, ponieważ koszt leczenia wokalistki będzie bardzo wysoki. Pieniądze można przesyłać pod tym adresem.

Zwyciężczyni Bitwy na Głosy Klaudia Hendel walczy o życie!

Zwyciężczyni Bitwy na Głosy Klaudia Hendel walczy o życie!