Z powodu pandemii koronawirusa zostały zamknięte szkoły. Nie oznacza to, że uczniowie mają wakacje i mogą nic nie robić. Nauczyciele przygotowują im materiały do nauki i prowadzą zajęcia online. W lekcjach pomagają także rodzice. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak sobie z tym poradzić, więc w sieci nie brakuje materiałów i rozmów z ekspertami.

Kim Kardashian pokazuje pokój dla dzieci podczas kwarantanny

Lichota i Wrońska nie posłali dzieci do szkoły

W „Dzień Dobry TVN” została wyemitowana rozmowa z Leszkiem Lichotą i Iloną Wrońską, którzy sami uczą swoje dzieci. I to nie tylko podczas kwarantanny. Aktorska para postanowiła nie posyłać dzieci do szkoły i od blisko pięciu lat sami edukują Nataszę i Kajetana. Jak się na to zdecydowali?

  • W 2015 roku pojechaliśmy na półroczną podróż po świecie i zabraliśmy oczywiście dzieci. Żeby nie traciły roku szkolnego, postanowiliśmy ich w trakcie tej podróży uczyć, żeby później wrócili i zaliczyli, pokazali, że nie zmarnowali tego czasu – powiedział Lichota.
  • To nam naprawdę dobrze wychodziło, więc po powrocie stwierdziliśmy, że będziemy to kontynuować i tak ciągniemy ten wózek – dodała Wrońska.

Księżna Kate umie uspokoić dzieci TYMI SŁOWAMI, gdy występują publicznie

Lichota i Wrońska sami uczą dzieci

Jak wygląda nauka w ich domu? Para podzieliła się przedmiotami, których uczą córkę i syna. Pomaga im w tym także pani Ula. Matematyki uczy tata, a mama języka polskiego, biologii, geografii. Pani Ula pomaga w nauce fizyki i języka angielskiego, do chemii czy hiszpańskiego także potrzebowali wsparcia. Natasza, która jest w siódmej klasie, a Kajetan w szóstej, zaczynają zajęcia około godziny 10:00 i na początek przypominają sobie materiał, którego wcześniej się uczyli.

Anna Kalczyńska pokazuje, jak jej dzieci uczą się W DOMU. Zgłaszają się nawet do odpowiedzi!

Lichota i Wrońska zdradzili, że są tematy, które sami muszą sobie odświeżyć, zanim usiądą do nich z dziećmi. Aktorka dodała jednak, że z synem może być nieco łatwiej, bo materiały, które teraz przygotowała dla córki, będzie mogła wykorzystać w przyszłym roku.

Co ciekawe, plan zajęć dzieci aktorskiej pary wygląda inaczej niż w szkole. Lichota i Wrońska uczą dzieci blokami, tzn. przez miesiąc lub półtora przerabiają z dziećmi roczną podstawę z biologii i geografii. Kiedy dzieci opanują materiał i zaliczą dany przedmiot, rodzice przechodzą do kolejnego przedmiotu. Cały materiał dostępny jest TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ:

Ewa Chodakowska zdradziła, kiedy planuje DZIECKO

Jennifer Lopez nagrała TikToka z narzeczonym i dziećmi. Nie ma na sobie żadnego makijażu

Majka Jeżowska nie pozwoli dzieciom na nudę. Wymyśliła SPECJALNY projekt

 

Sonda

poll-violet

Co uważacie o domowej edukacji?

1
Leszek Lichota i Ilona Wrońska uczą dzieci w domu

Jeśli to przynosi rezultaty, to czemu nie? Nie widzę w tym nic złego

2
Leszek Lichota i Ilona Wrońska uczą dzieci w domu

Co to za wymysł... Dzieci powinny chodzić do szkoły!

Leszek Lichota i Ilona Wrońska na ściance

Leszek Lichota i Ilona Wrońska/fot. AKPA

Leszek Lichota i Ilona Wrońska na ściance

Leszek Lichota i Ilona Wrońska/fot. AKPA

Leszek Lichota i Ilona Wrońska na ściance

Leszek Lichota i Ilona Wrońska/fot. AKPA