Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy cieszą się nieustającą popularnością, pomimo upływu wielu lat od ustania kadencji byłego prezydenta. Dlatego wielbiciele pary prezydenckiej przeżyli niemały szok, gdy na jaw wyszło, że były prezydent i jego żona zarazili się koronawirusem.

Jolanta Kwaśniewska o Agacie Dudzie. „Milczenie jest podobno złotem. Może w związku z tym ta pensja?”

Jolanta Kwaśniewska – koronawirus

O infekcji byłej pierwszej pary poinformowano 6 lutego. Wówczas Jolanta Kwaśniewska wyznała, że nie ma pojęcia, gdzie mogło dość do zakażenia.

Uważam, że prowadziliśmy się bardzo sensownie, mądrze. Nie ruszaliśmy się nigdzie bez maseczek. Często nosimy rękawiczki. Dezynfekujemy te rzeczy, których mógł ktoś dotykać. Zakupy zostawiamy na zewnątrz, na balkonie – wyznała była pierwsza dama

Teraz o wyznania dotyczące choroby pokusił się Aleksander Kwaśniewski, który zdradził szczegóły jej przebiegu w rozmowie z dziennikarzami „Faktu”.

Jolanta Kwaśniewska z mężem przy urnie wyborczej. Jak zwykle, pełna klasa

Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami. Choć męczący kaszel wciąż nie pozwala normalnie funkcjonować, to przede wszystkim ustała gorączka – powiedział były prezydent.

Wcześniej w rozmowie z „Super Expressem” Jolanta Kwaśniewska zdradziła, że „nie jest to choroba lekka, łatwa i przyjemna”.

Jolanta Kwaśniewska MIAŁA WYPADEK w ciąży. „Przestałam czuć ruchy dziecka”

Kozaczek życzy zdrowia.

Para prezydencka, fot. Andrzej Hulimka / Forum

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski/fot. AKPA

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy, fot.Andrzej Hulimka / Forum