Andrzej Strzelecki (68 l.) jakiś czas temu wyjawił, że cierpi na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Aktor udzielił wywiadu, w którym przyznał – jak wygląda jego życie z chorobą. Strzelecki bardzo się zmienił i widać, że jest osłabiony. Co powiedział w rozmowie?

Nie żyje była żona Jacka Rozenka. Katarzyna Litwiniak przegrała walkę z nowotworem

Andrzej Strzelecki o tym, jak zmienił go rak płuc

Andrzej Strzelecki jest uznanym polskim reżyserem, oraz aktorem teatralnym i filmowym. To z teatrem i telewizją związał swoją karierę. Andrzej szerszej widowni z pewnością kojarzy się z serialem „Klan”.

Shannen Doherty opowiedziała o WALCE z nowotworem. „Czuję się niepewnie”

Rodzina Andrzeja na początku tego miesiąca postanowiła podzielić się przykrą informacją – zdradzili, że aktor walczy z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli.

Okazało się, że jedyną szansą na odzyskanie zdrowia jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie miałoby odbyć się kosztowne leczenie, które może wynieść około półtora miliona złotych.

Andrzej udzielił wywiadu, który ukazał się na fecebook’owym profilu „Bądźmy razem. TVP”. Jak sam przyznał, w Stanach wprowadzono na rynek lek, który zwalcza dokładnie tę mutacje nowotworu, która zagraża aktorowi.

Okazało się, że 6 maja na rynek amerykański wprowadzono lek dokładnie na tę mutację mojej choroby, tego mojego genu. Czy to nie jest szczęście? Mam nadzieję, że i tym razem też mnie nie opuści – powiedział optymistycznie Strzelecki.

Andrzej Strzelecki na imprezie branżowej.

Andrzej Strzelecki na imprezie branżowej, fot. Telus/AKPA.

Andrzej Strzelecki mówi o tym, co go pociąga w aktorstwie

Na nagraniu słychać, że Andrzej ma problemy z mówieniem, jest bardzo osłabiony i sporo schudł. Aktor w rozmowie zdradził, że zdaje sobie sprawę z tego, że jest coraz słabszy. Postanowił opowiedzieć, co go zawsze fascynowało w aktorstwie.

Jako aktor mógł wcielać się różne postacie, przyjmować role – teraz zdradził, że przestaje być sobą z powodu choroby, która go wyniszcza od środka.

W aktorstwie najfajniejsze jest to, że człowiek może przez chwilę żyć jakimś innym życiem. Ja jestem w sytuacji w tej chwili takiej, gdzie przestaję być sobą i nie mam na to wpływu. Ten czynnik zewnętrzny to jest choroba, która mnie dorwała – powiedział.

W sieci można znaleźć informacje na temat zbiórki pieniędzy, którą zorganizowała córka aktorka – Joanna. Jak do tej pory zebrano 133 235 zł z 1 500 000 zł. W akcję postanowiło włączyć się sporo gwiazd, w tym Barbara Kurdej-Szatan.

Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem – czytamy.

Andrzej Strzelecki od 1999 roku pojawia się na ekranach TVP, a teraz walczy w nierównej walce z niewidzialnym wrogiem.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Shannen Doherty ma raka. To 4. stopień nowotworu piersi

Zmarła Maja Borkowska – dziennikarka Trójki chorowała na raka

Val Kilmer jest w coraz gorszym stanie. Zmaga się z nowotworem

Joanna Pałucka, Andrzej Strzelecki razem na ściance

Joanna Pałucka, Andrzej Strzelecki razem na ściance, fot. Podlewski/AKPA

Andrzej Strzelecki na scenie.

Andrzej Strzelecki na scenie, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Andrzej Strzelecki na premierze spektaklu.

Andrzej Strzelecki na premierze spektaklu , fot. Piętka Mieszko/AKPA.