Barbara Kurdej-Szatan (34 l.) jest obecnie jedną z czołowych polskich gwiazd. Dała się poznać jako blondynka z reklamy sieci „Play” i szybko zrobiła karierę w telewizji. Jak zaczynała? Skąd pochodzi i jak poznała się ze swoim mężem?

Basia Kurdej-Szatan o swoich relacjach z mężem

Barbara Kurdej-Szatan – wiek, waga, wzrost

Barbara Kurdej-Szatan  urodziła się 22. sierpnia 1985 roku w Opolu. Jest posiadaczką zgrabnej figury. Ma 170 cm wzrostu i waży około 51 kilogramów.

Barbara Kurdej-Szatan – wykształcenie

Barbara Kurdej-Szatan jest absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Barbara Kurdej-Szatan – kariera

Niewiele osób o tym wie, ale Basia razem z zespołem Soul City wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego TVN „X Factor”. Odpadła na etapie ćwierćfinałów. Była wtedy w ciąży ze swoją córką Hanią.

W 2008 roku zaczęła współpracę z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od 2010 występuje w Teatrze 6. piętro. W 2013 roku wzięła udział w kampanii reklamowej sieci „Play”. W spotach pojawia się do dziś. To właśnie dzięki nim zyskała tak dużą popularność.

Od 2014 roku wciela się w rolę Joanny Chodakowskiej w serialu „M jak miłość”, a od 2017 w Marię Biernacką w „W rytmie serca”. Zagrała w filmach takich jak „Dzień dobry, kocham cię!”, „Narzeczony na niby” czy „Wkręceni 2”.

Barbara Kurdej-Szatan szczerze o komentarzach, że TzG to „ustawka”

Prowadziła programy „Kocham Cię, Polsko!”, „The Voice of Poland”, „The Voice Kids”, „Dance, dance, dance”. Poprowadziła wiele koncertów i festiwali. Była finalistką 10. edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Barbara Kurdej-Szatan na WOŚP

Barbara Kurdej-Szatan na WOŚP fot. Baranowski Michał/AKPA

Barbara Kurdej-Szatan w "Tańcu z Gwiazdami" - tańczyła z Jackiem Jeschke

Barbara Kurdej-Szatan w „Tańcu z Gwiazdami” – tańczyła z Jackiem Jeschke fot. Kurnikowski/AKPA

 

Barbara Kurdej-Szatan – mąż, dzieci

Barbara Kurdej-Szatan w 2011 roku poślubiła Rafała Szatana. Poznali się podczas pracy w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Od razu wpadł jej w oko, jednak był wtedy zajęty. Później on sam skontaktował się z Basią i zaręczyli się po 5 miesiącach związku na stoku narciarskim.

Rafał jest aktorem teatralnym, gra również w serialach. Był wokalistą w zespole RH+. W 2011 roku wziął udział w programie „The Voice of Poland”, wystąpił też w „X Factorze” razem z żoną. W 2018 roku zajął drugie miejsce w 10. edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wystąpił razem z Basią w tej samej edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Basia Kurdej-Szatan pokazała 7-letnią córkę: Piękna po mamusi

W 2012 roku urodziła się ich córka Hanna.

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan fot. Kurnikowski/AKPA

Barbara Kurdej-Szatan w ciąży

Barbara Kurdej-Szatan razem z mężem potwierdzili, że spodziewają się drugiego dziecka 4. maja 2020 roku. Plotki o ciąży aktorki pojawiały się od dawna. Teraz okazały się prawdziwe.

Barbara Kurdej-Szatan – choroba

Barbara Kurdej-Szatan cierpi na boreliozę, chorobę roznoszoną przez kleszcze. Dowiedziała się o niej dość późno, co utrudniało jej zajście w drugą ciążę.

Byłam w szpitalu, gdzie lekarz nie skojarzył moich objawów. Bo to nie było tak, że ja zobaczyłam kleszcza wystającego i go olałam. Miałam małą kropkę i nie wiedziałam jeszcze wtedy, że kleszcz może mieć postać nimfy, która też się wbija w skórę. Lekarz powinien wiedzieć, jakie są objawy boreliozy i zlecić mi jakieś badania. Mi nie zlecił nic – mówiła w wywiadzie dla WP Gwiazdy.

Te gwiazdy chorują na BORELIOZĘ. Przeszły przez prawdziwe piekło!

Barbara Kurdej-Szatan – Instagram

Barbara Kurdej-Szatan jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, dzięki którym utrzymuje regularny kontakt z fanami. Ma ponad 1,2 miliona obserwatorów. Publikuje zdjęcia ze swojej pracy, a także fragmenty z życia prywatnego.