Kilka dni temu w New York Times pojawiły się zeznania kobiet molestowanych przez znanego producenta filmowego Harvey’a Weinsteina. Przez lata wykorzystywał je seksualnie i płacił im za milczenie.

Znany producent filmowy OSKARŻONY o molestowanie! Pojawiły się nowe zeznania

Częściowo przyznał się do winy i przeprosił za swoje zachowanie, jednak wielu zarzutom też zaprzeczył i zapowiedział proces przeciwko NYT. Zarząd The Weinstein Company zdecydował o jego zwolnieniu w trybie natychmiastowym.

We wtorek wieczorem New York Times opublikował artykuł, w którym opisane są kolejne przypadki molestowania seksualnego przez Weinsteina. Wśród ofiar znajduje się Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow oraz Rosanna Arquette.

Paltrow w wieku 22 lat otrzymała rolę w filmie Emma, który dostał Oscara za muzykę. Angaż dostała od Harveya Weinsteina.

Zanim ruszył plan zdjęciowy, wezwał ją do swojego apartamentu w hotelu Peninsula Beverly Hills na spotkanie robocze, które na pozątku było bezproblemowe. Później jednak Harvey położył dłonie na dłoniach Gwyneth i zaproponował, aby poszli do sypialni na masaż.

Byłam dzieciakiem, byłam przerażona. Myślałam, że jesteś moim wujkiem Harveyem

– wyznała.

Mark Salling skazany na 7 lat więzienia za posiadanie dziecięcej pornografii

Po tym jak odmówiła, opowiedziała o wszystkim Bradowi Pittowi, z którym się wtedy spotykała. Weinstein wściekł się za to. Bała się, że zostanie usunięta z obsady.

Paltrow wspominała w wywiadzie o tym, że była molestowana przez mężczyznę, który pomógł jej w karierze, jednak nie podała jego nazwiska.

Podobne przeżycia miała Angelina Jolie, która napisała w liście do redakcji:

Miałam złe doświadczenia z Harveyem Weinsteinem w mojej młodości i w rezultacie zdecydowałam się nie pracować z nim ponownie oraz ostrzec innych, którzy się na to decydowali. Takie zachowanie wobec kobiet na żadnej płaszczyźnie, ani w żadnym kraju, nie jest akceptowalne.

Zarzuty stawiają mu też aktorki Rosanna Arquette i Mira Sorvino, które uważają, że po tym, jak odmówiły pójścia z nim do łóżka, zniszczył ich kariery.

Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow były wśród ofiar Weinsteina!

Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow były wśród ofiar Weinsteina!

Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow były wśród ofiar Weinsteina!

Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow były wśród ofiar Weinsteina!