Na ten problem zwróciła już uwagę między innymi Weronika Rosati. Aktorka, która sama była ofiarą przemocy domowej ze strony partnera, już na początku kwarantanny zaapelowała, by nie zamykać oczu na dramaty i tragedie, jakie w tym czasie zaczną się rozgrywać za zamkniętymi drzwiami.

SZOK! Tak Angelina Jolie odbiła Brada Pita Jennifer Aniston

O zwiększonym zagrożeniu przemocą mówią też organizacje wspierające ofiary opresji ze strony domowych katów i prześladowców. Koronawirus nie zagraża bowiem tak bardzo dzieciom, ale jego konsekwencje – tak.

Angelina Jolie także wypowiedziała się w mocnych słowach na temat zagrożenia przemocą w czasie kwarantanny i izolacji:

Zamknięcie i pozostawanie w domach będzie skutkować utratą pracy i brakiem bezpieczeństwa ekonomicznego, narastającym stresem, presją i brakiem pewności co do przyszłości w wielu rodzinach – mówi Jolie.

Doda pokazała, jak wygląda na KWARANTANNIE: bez make-upu, bez fryzury, w za dużych ciuchach…

Stres narastający w domu zwiększa ryzyko przemocy – podkreśla aktorka.

Była żona Brada Pitta, która odeszła od męża między innymi z powodu braku kontroli partnera nad swymi reakcjami (w grę wchodziły również przemocowe zachowania wobec najstarszego syna Jolie i Pitta), ostrzega, że brak reakcji ze strony społeczeństwa może się zakończyć tragicznie.

Jolie zwróciła też uwagę na fakt, że zamknięcie szkół dla wielu dzieci oznacza brak wsparcia ze strony opiekunów, a nawet zaniedbanie w sferze podstawowych potrzeb dzieci.

Nowy Jork czeka epidemia WNIOSKÓW ROZWODOWYCH – kwarantanna pokazuje parom, że nie mogą ze sobą wytrzymać

Niedawno gwiazda przeznaczyła milion dolarów na pomoc żywnościową dla dzieci, które z powodu izolacji nie jedzą posiłków w szkołach. Dla niektórych z nich ciepłe posiłki na terenie szkół to jedyna okazja na porządny obiad.

Angelina Jolie na czerwonym dywanie

Angelina Jolie na czerwonym dywanie, fot. YARA NARDI / Reuters / Forum

Angelina Jolie z córką Vivienne

Angelina Jolie z córką Vivienne, fot. Marksman / MEGA / The Mega Agency / Forum

Angelina Jolie z córką Vivienne

Angelina Jolie z córką Vivienne, fot. ROL-Luis / X17 / Forum