Ania Wendzikowska obecnie odpoczywa w dość nietypowym miejscu. Poleciała z dziećmi spotkać się z Mikołajem do Laponii. Prezenterka pokazuje niezwykłe zdjęcia i nagrania z podróży. Tuż przed urlopem udzieliła wywiadu „Żurnaliście”, u którego pojawiły się już takie gwiazdy, jak Julia Wieniawa, Sandra Kubicka, Karolina Pisarek, czy Aleksandra Kwaśniewska.

Ania Wendzikowska sama z dziećmi w LAPONII. Zdradza jeden minus wyjazdu

Ania Wendzikowska u Żurnalisty

Ania Wendzikowska rzadko otwiera się na prywatne tematy, ale zgodziła się na dość trudną rozmowę. Można zauważyć, że dziennikarka była dość powściągliwa w porównaniu z innymi gośćmi, ale zdradziła parę smaczków ze swojego życia. Podczas pytania, czy kiedyś zabłądziła, przyznała, że to jest właśnie ten moment: 

Teraz jestem w takim miejscu (…) czyli wyrzuciłam stare, a nowego jeszcze się nie naumiałam. Jestem w momencie kryzysu tożsamości – zdradziła.

Anna Wendzikowska nie ma kontaktu z rodzicami: „Nie pomagają”

Następnie „Żurnalista” zapytał, czy to dlatego, że nie lubiła siebie poprzedniej. Ania stwierdziła, że wcześniej broniła się przed różnym sygnałami:

Miałam nabudowane mnóstwo mechanizmów obronnych, tak świetnie funkcjonujących, aż 40 lat. Nie szło ich wcześniej zburzyć, bo one świetnie funkcjonowały, to znaczy nie miałam powodu, żeby powiedzieć, że siebie nie lubię: realizowałam swoje marzenia, miała zewnętrzne poczucie własnej wartości – oceniła.

Anna Wendzikowska cierpiała na depresję, gdy urodziła drugą córkę: „Nie chciałam o tym opowiadać”

Zdradziła, że to właśnie rozstanie z Janem Bazylem, ojcem najmłodszej córki doprowadziło ją do kryzysu:

To są trzy ostatnie lata od momentu, kiedy zostałam sama z trzytygodniowym dzieckiem. To był taki moment, który mi wszystko rozwalił. Od tego momentu przez różne narzędzia zaczęła się głęboka praca, żeby dotrzeć do tego, co się stało. (…) Jestem strasznie dumna, że to przeżyłam, że tu jestem – wyznała Wendzikowska.

Anna Wendzikowska, Jan Bazyl

Ania Wendzikowska, Jan Bazyl, fot.Forum

Anna Wendzikowska, fot. Podlewski/AKPA

Anna Wendzikowska w sukience mini

Anna Wendzikowska w sukience mini, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA