Anna Jurksztowicz ma dla swoich fanów wielką niespodziankę. Gwiazda we współpracy z francuskim wokalistą Chrisem Schittulli nagrała nowy singiel “Varsovie”, s którego słowa napisał Jacek Cygan. Jak ustaliła Złota Scena, utwór zostanie zgłoszony do polskich eliminacji na Eurowizję 2024.

Zawsze warto jest wracać do Warszawy! – prawda? Do projektu zaprosiłam Chrisa Schittulli, francuskiego wokalistę, który od kilku lat mieszka w stolicy Polski i także kocha to miasto. Chris, będący wielkim fanem polskiej muzyki, przetłumaczył na język francuski i wykonuje wiele pięknych polskich piosenek m.in. Agnieszki Osieckiej czy Jacka Cygana. Teraz wraz z Jackiem Cyganem jest współautorem tekstu „Varsovie”. Muzykę skomponował Marcin Nierubiec. Producentem nagrania jest Wojtek Olszak – napisała.

Anna Jurksztowicz i Krześmir Dębski rozwodzą się! Spotkali się już na sali rozpraw

Anna Jurksztowicz pojedzie na Eurowizję?

Artystka chciała nieco ożywić rynek muzyczny i odejść na chwilę od wszechobecnych anglojęzycznych utworów: „Choć piosenki anglojęzyczne dominują na rynku muzycznym, to warto czasem sięgnąć po coś wyjątkowego i odświeżającego. „Varsovie” jest właśnie takim utworem. Słowo “Warszawa” brzmi przepięknie w języku francuskim: “Varsovie”. 

To opowieść o tęsknocie, miłości do miasta i jego niepowtarzalnym klimacie. Mamy nadzieję, że „Varsovie” przyniesie odrobinę magii Warszawy do Waszych serc – dodała.

Artystka w rozmowie ze Złotą Sceną zdradziła, że piosenka “Varsovie” zostanie zgłoszona do polskich preselekcji na Eurowizję 2024. Tym samym poznaliśmy pierwszego oficjalnego kandydata na konkurs, który odbędzie się już w maju w Szwecji.

Anna Jurksztowicz POWRACA. Nagrała singiel z Piaskiem

Kariera Anny Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz to wokalistka, która od wielu lat robi karierę na polskiej scenie muzycznej. Wielbiciele gwiazdy kojarzą jej głos z najpopularniejszymi serialami. To ona nagrała piosenki do takich telewizyjnych hitów jak; “Matki żony i kochanki”, “Ranczo”, “Na dobre i na złe”.

Była związana z kilkoma zespołami, a jako solistka zadebiutowała w 1985 roku na Festiwalu Piosenki w Opolu, zdobywając pierwszą nagrodę w konkursie “Premier” za piosenkę “Diamentowy kolczyk”. Od tej pory jej kariera nieustannie i prężnie się rozwija. Na opolskiej scenie wystąpiła jeszcze wiele razy, zdobywając kolejne nagrody, a pięknym momentem był rok 2020, gdy odebrała tę za całokształt twórczości na 57. KFPP w Opolu.

Anna Jurksztowicz, SK:, , fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Anna zaśpiewała także piosenki do wielkich filmowych hitów. Jej głos możemy usłyszeć w ścieżce dźwiękowej: “Kingsajz”, “W pustyni i w puszczy”, czy serii filmów animowanych o przygodach Kubusia Puchatka. Wokalistka nagrała aż 11 albumów studyjnych, a ostatni z nich, czyli “Jestem taka sama” trafił do fanów w 2020 roku. Teraz wraca z nową piosenką i teledyskiem.

Anna Jurksztowicz złożyła papiery rozwodowe. Ma już tego dość!

Anna Jurksztowicz ma dla swoich fanów wielką niespodziankę. Gwiazda we współpracy z francuskim wokalistą Chrisem Schittulli nagrała nowy singiel “Varsovie”. O utworze, do którego słowa we współpracy z piosenkarzem napisał Jacek Cygan gwiazda opowiedziała na Instagramie.

Anna Jurksztowicz, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Anna Jurksztowicz, SK:, , fot. Podlewski/AKPA