Antek Królikowski dzień po swoich 34. urodzinach został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem narkotyków – w jego organizmie wykryto ślady zażywania THC. Dziś Antek Królikowski pojawił się na komendzie policji w celu złożenia zeznań. Jak podaje serwis „Super Express”, aktor pojawił się na komendzie o 9.25 z twarzą zakrytą maseczką ze względu na przebyty ostatnio COVID-19. Jak czytamy dalej: „Przed wejściem na komisariat nie zdecydował się na żaden komentarz. Był przesłuchiwany przez ponad 2 godziny. Opuścił komendę wyjściem z tyłu, by uniknąć mediów. Wyglądał jednak na zadowolonego”

Aktorowi może jednak nie być do śmiechu – rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdziła, że Królikowski usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Antek Królikowski usłyszał zarzuty. Grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności!

Antek Królikowski wydał oświadczenie po postawieniu mu zarzutów

Teraz na Instagramie Antka Królikowskiego pojawiło się oświadczenie aktora, w którym czytamy:

Szanowni, stało się dla mnie powinnością, by w obecnej sytuacji podjąć rolę rzecznika pacjentów medycznej marihuany, u których THC utrzymuje się w płynach ustrojowych nawet przez kilka dni od ostatniego zażycia i nie jest to związane z upośledzeniem zdolności prowadzenia pojazdów. Jest na ten temat wiele badań naukowych, o czym Wolne Konopie i mój obrońca adw. Stelios Alewras piszą od lat. W celu zachowania pełnej transparentności zamieszczam zdjęcia złożonych dzisiaj na komisariacie Policji wyjaśnień – został mi postawiony zarzut prowadzenia pod wpływem THC wyłącznie w oparciu o ujawnione stężenie THC we krwi. Stężenie wynika z zażycia marihuany medycznej, kupionej w aptece w oparciu o zalecenie lekarza. Zażyłem leki około 15 godzin przed prowadzeniem pojazdu. Powszechna wiedza jest, że efekt psychoaktywny po zażyciu marihuany, w tym zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów, trwają około 4 godzin od zażycia, w przypadku waporyzacji. Podobne w tym zakresie są zalecenia lekarza, który prowadzi moje leczenie marihuaną. Na tym etapie dążymy do ustalenia, czy prokuratura realizowała pisemny wniosek mojego obrońcy o zabezpieczenie nagrań z kamer nasobnych funkcjonariuszy Policji, który będzie wg mnie kluczowym dowodem potwierdzającym, w jakim rzeczywiście byłem stanie w chwili zatrzymania mnie przez Policję.

Jednocześnie aktor z goryczą podkreślił, że wielu pacjentów stosujących medyczną marihuanę musi się mierzyć z licznymi problemami z powodu „ignorancji i braku wiedzy biegłych sądowych i psychiatrów”, którzy traktują dopuszczoną medycznie marihuanę jak narkotyk:

Wiem, że wielu pacjentów miało w przeszłości problemy w związku z ignorancją i brakiem wiedzy biegłych sądowych i psychiatrów opiniujących w podobnych sprawach, którzy utożsamiają THC we krwi kierowcy jednoznacznie z upośledzeniem zdolności prowadzenia czy uzależnieniem – będziemy publikować badania, z których wynika, że jest to rozumowanie błędne, krzywdzące i niszczące zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości. Chciałbym także podziękować za napływające do mnie w ostatnich dniach wyrazy wsparcia i solidarności! Antoni Królikowski.

IG: antek.krolikowski

pasekkozak

Doda w mocnych słowach broni Antka Królikowskiego! „Już kur**a WYSTARCZY”

scena z: Antoni Królikowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Telus/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Antoni Królikowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA