Polskie gwiazdy albo stać na drogie samochody, albo dostają je w zamian za kontrakty reklamowe. Małgorzata Kożuchowska jest twarzą marki Volvo. Nikogo więc nie dziwi, że porusza się modelem C30. Zresztą aktorka pasuje do wizerunku firmy, elegancka, wysublimowana i na czasie.

Z kolei Borys Szyc reklamował Renault. Wszyscy pamiętają scenki w której ścigał przestępcę czarnym autem. Chociaż w tym przypadku wybryki gwiazdora z jazdą pod wpływem alkoholu nie można zaliczyć do udanych posunięć marketingowych. Teraz gwiazdor przesiadł się na Audi A5 3.0 TDI, które w 6 sek. dobija do setki.

Niektóre gwiazdy mają nawet własne, limitowane edycje znanych aut. Przeciętny obywatel ma szanse (oczywiście przy wsparciu kredytowym) kupić Suzuki Swift Joanny Brodzik.

Inne gwiazdy traktują auto jako istotny element swojego image. Doda wstawiła swoje pseudo, wzorem Justyna Timberlake’a, w progi białego Porsche. Miłośnikami sportowych aut są także: Kuba Wojewódzki, który posiada Porsche GT3 RS, Tomasz Kammel– Porsche, Cezary Pazura– Porsche Carrera 4S. Mateusz Kusznierewicz natomiast postawił na eleganckiego Mercedesa SL 500, którego zresztą otrzymał od tej marki za wszystkie osiągnięte sukcesy sportowe.