Okazuje się, że autorka sagi „Zmierzch” Stephenie Meyer do roli Edwarda Cullena, którego ostatecznie grał Robert Pattinson, sama wybrała Henry’ego Cavilla.

Fani „Wiedźmina” żądają powrotu Henry’ego Cavilla. Jest petycja!

Choć sam Cavill nie wiedział o istnieniu filmów z serii, autorka „Zmierzchu” Stephenie Meyer wyobrażała go sobie kiedyś jako swojego „idealnego Edwarda”. Jednak w poście na swoim blogu z 2007 roku z rozczarowaniem odkryła, że ówcześnie ​​24-letni Cavill nie był w odpowiednim wieku do roli.

Teraz Henry Cavill wystąpił w podcaście „Happy Sad Confused”, wyznał, że nie zdawał sobie sprawy, że był osobistym wyborem Meyer.

Henry Cavill w roli Edwarda Cullena?

Nie wiedziałem o filmie […] Nie wiedziałem, że chcą mnie obsadzić, a internet nie był wtedy takim narzędziem, jakim jest teraz, więc dowiedziałem się dopiero później […] Pomyślałem: Och, to byłoby fajne, wyznał w podcaście.

To ON zagra „Wiedźmina” w 4. sezonie serialu Netflixa

Stephanie Meyer myślała również o obsadzeniu Toma Sturridge’a i Logana Lermana. Jednak to jednak ówcześnie 21-letni Robert Pattinson dostał ostatecznie angaż.

Wspomniał również, że kiedyś przegrał, również ze względu na wiek rolę Cedricka Diggory’ego w „Harry’m Potterze”, która poszła również w ręce… Roberta Pattinsona.