Barbara K.-Sz. usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy.

Kobieta usłyszała zarzut tego, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym, zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy – poinformowała prokurator.

Barbara Kurdej-Szatan w ogniu pytań. Jeszcze nigdy nie miała tak trudnego wywiadu

Barbara K.-Sz. usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie

Chodzi o wulgarny post Barbary Kurdej-Szatan na Instagramie, w którym obraziła Straż Graniczną, nazywając funkcjonariuszy „mordercami”. Po publikacji wylał się na nią ogromny hejt, nawet przeprosiny i oświadczenia nic nie dały.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie uważa, że gwiazda dopuściła się zniesławienia:

W jego treści mianem „maszyn bez mózgu i serca oraz morderców” określiła Straż Graniczną oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk. (zniesławienie) – tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kobieta nie przyznała się i złożyła obszerne wyjaśnienia – dodaje prok. Skrzyniarz w rozmowie z TVP Info.

Basi Kurdej-Szatan nie ma w świątecznej reklamie operatora komórkowego. Czy to jednak koniec współpracy?

Poniżej treść wpisu, za który aktorka dostała zarzuty (post szybko skasowała, mimo tego pociągnięto ją do odpowiedzialności karnej):

To jest ku**a »straż graniczna« ????? »Straż« ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała aktorka.