Master Chef 1. edycji show TVN, Barbara Ritz, na swoim blogu kulinarnamekka.blogspot podzieliła się wrażeniami po zakończeniu emisji MasterChefa.

nie jestem w stanie ująć w słowa tego, co mnie spotkało. nie jestem w stanie dzisiaj nawet opowiadać o moich przeżyciach i streszczać, co oglądaliście w telewizji. jestem tak pełna emocji, że nawet nie wiem, czy uda mi się zasnąć – napisała Basia (pisownia oryginalna).

Zwyciężczyni show stwierdziła, że ma świadomość, iż wiele osób kibicowało innym uczestnikom:

jednego jestem jednak pewna: wielu z was miało innych faworytów, a ja wszystkich całkowicie rozumiem.

Barbara poświęciła swoim konkurentom sporo miejsca:

przyznam, że jestem dumna, że miałam w finale tak wspaniałych konkurentów. było dla mnie zaszczytem walczyć o miano MasterChefa z Kingą i Miłoszem. to wspaniali przyjaciele, kompani, kucharze, pasjonaci. w kini widzę siebie sprzed lat. widzę jej zaangażowanie, jej smak, jej radość w poznawaniu nowego. miłosz jest takim samym wariatem jak ja. omg. ile nocy straciliśmy na kłótniach, na czym smażymy przegrzebki, co jest lepsze: klarowane masło, czy oliwa?? nie wspomnę nawet o innych tematach. to były czasy… ;)) – napisała.

cała nasza 14-tka to kulinarni pasjonaci, którzy odważyli się na więcej, którzy przekroczyli własne granice, którzy – dla mnie każdy z osobna – zostali MasterChefami. kochani, jesteście GENIALNI!!! – dodała Ritz.

Dziś swą premierę ma książka Basi Ritz – to jedna z nagród za zwycięswo w show. Kupicie?

Barbara Ritz: ile nocy straciliśmy na kłótniach...

Barbara Ritz: ile nocy straciliśmy na kłótniach...

Barbara Ritz: ile nocy straciliśmy na kłótniach...

Barbara Ritz: ile nocy straciliśmy na kłótniach...