Czyżby kolejna afera wokół programu Master Chef?

Tym razem sprawa dotyczy zwyciężczyni programu, Basia Ritz. W internecie działa bowiem strona firmy cateringowej oferującej szeroki wybór dań – są zupy, desery, dania główne, przekąski. Na stronie widnieją efektowne zdjęcia dań, podany jest adres firmy, a wszystkich gości wita sama Basia Ritz (zobaczcie tutaj).

Po tym, jak w sieci pojawiły się pierwsze komentarze na temat ewentualnego złamania regulaminu programu, który mówi:

W programie Master Chef Polska mogą wziąć udział tylko te osoby, które ukończyły 18 lat i które amatorsko zajmują się sztuką kulinarną (nie zajmują i nie zajmowały się zawodowo gotowaniem, nie pracują i nie pracowały na stanowisku szefa kuchni, kucharza lub pomocnika kucharza w restauracji lub innym lokalu gastronomicznym),

głos zabrała sama Ritz. Oto, co napisała na Facebooku (pisownia oryginalna):

witam wszystkich. widzę, że emocje rosną i jakoś nie jest dane mi cieszyć się moją wygraną. jestem w stanie zaakceptować to, że nie jestem przez swoich rodaków osobą lubianą. nie muszą mnie wszyscy lubić i z tym mogę żyć. zarzucanie mi jednak kłamstwa i oszustwa to coś okropnego i wymaga ode mnie działania, poza tym jest karalne, a ja nie mam zamiaru tego tolerować.
doszły mnie słuchy, że „rozniosła się” wiadomość, iż nie jestem kucharzem amatorem. JESTEM KUCHARZEM AMATOREM. moja strona internetowa www.ritz-catering.de powstała, ponieważ chciałam zobaczyć, czy mam szansę z moją kuchnią „przebić się” do ludzi. nigdy tego przed nikim nie ukrywałam, na mojej niemieckiej wersji bloga jest nawet ta strona zlinkowana. nie miałam nawet czasu zrealizować swoich planów, ponieważ w tym samym mniej więcej czasie dotarło na mojego bloga zaproszenie do udziału w programie MasterChef, z którego skorzystałam. potoczyło się wszystko swoim torem, przesłałam organizatorom wymagany wywiad, w którym podałam wszystkie potrzebne informacje, również te o mojej stronie i planach. i otrzymałam zaproszenie na precasting do gdyni, na którym ponownie w rozmowie z producentami opowiedziałam o wszystkim.
wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem, który mówi:
„W programie Masterchef Polska mogą wziąć udział tylko te osoby, które ukończyły 18 lat i które amatorsko zajmują się sztuką kulinarną nie zajmują i nie zajmowały się zawodowo gotowaniem, nie pracują i nie pracowały na stanowisku szefa kuchni, kucharza lub pomocnika kucharza w restauracji lub innym lokalu gastronomicznym).”
spełniam wszystkie wymagania regulaminu. owszem, chciałam zawodowo zająć się gotowaniem, ale nie zdążyłam tego zrobić, na co mam dowody! poza tym samo posiadanie strony internetowej nie czynie ze mnie profesjonalisty.
nie nazywajcie mnie więc oszustką, ponieważ nikogo nie oszukałam. nie widziałam też potrzeby zatajania mojej strony, czy wręcz jej likwidowania. w jakim celu? jeżeli miałabym coś do ukrycia, nie zostawiłabym przecież mojej strony na facebook, czy też po prostu w necie, gdzie każdy, kto wbije w wyszukiwarkę moje nazwisko, od razu zostanie na nią przekierowany! a na zdjęciu, które tam figuruje, widać przecież doskonale, że to ja.
proponuję wszystkim zastanowić się przez chwilę nad moimi słowami.
zaznaczam również, że wszystkie obraźliwe posty będą przeze mnie usuwane, nie będę tolerowała na moim blogu, czy też fanpage wulgaryzmów i obelg.

pozdrawiam, basia
.

Przekonuje Was tłumaczenie Basi Ritz?

Basia Ritz prowadziła w Kolonii firmę cateringową?

Basia Ritz prowadziła w Kolonii firmę cateringową?

Basia Ritz prowadziła w Kolonii firmę cateringową?