13-letnia batalia o odzyskanie, tak naprawdę siebie samej dobiega końca. Britney Spears po ponad dekadzie zniewolenia będzie mogła znów zarządzać swoim majątkiem, karierą, ale i życiem prywatnym. W oczekiwaniu na wyrok ostateczny Britney wraz ze swoim chłopakiem polecieli na egzotyczne wakacje, „by nabrać dystansu”.

Wow! Ojciec Britney Spears, po 13 latach oddaje władzę nad życiem córce

39-letnia piosenkarka nie wzięła udziału w środowym przesłuchaniu konserwatorskim, podczas którego sędzia Brenda Penny zawiesiła 69-letniego Jamiego jako konserwatora majątku swojej córki i wyznaczyła nowego tymczasowego zastępcę.

„Britney i Sam są obecnie poza domem na wakacjach” – mówi wtajemniczony. „Chciała pozbyć się stresu przed dzisiejszym dniem i nabrać odrobiny dystansu. Oczywiście jest bardzo zadowolona z wyniku przesłuchania”.

Britney i jej adwokat, Mathew Rosengart, wcześniej zwrócili się do sądu o zawieszenie Jamiego Spearsa i formalne wyznaczenie tymczasowego następcy – wniosek ten został uwzględniony przez sędzię Brendę Penny podczas ostatniego przesłuchania konserwatorskiego. Na tymczasowe zastępstwo Jamiego Penny wyznaczyła Johna Zabla, który będzie pełnił tę funkcję do 31 grudnia.

Britney Spears wychodzi za mąż? Może na to wskazywać jeden fakt

Rosengart zwrócił się do tłumu przed salą sądową w Los Angeles po zapadnięciu decyzji Penny, nazywając to „wspaniałym dniem sprawiedliwości”.

„[Następny termin rozprawy] 12 listopada będzie dotyczył zakończenia całego konserwatorium. To wspaniały dzień dla sprawiedliwości. Ona jest bardzo szczęśliwa. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi” – ​​powiedział.