Jamie Spears, ojciec Britney Spears, złożył wczoraj (wtorek) dokumenty do sądu, aby zakończyć konserwatorium, które kontrolowało jej życie od ponad 13 lat.

Ojciec Britney Spears ZREZYGNOWAŁ z kurateli! Wielki przełom w sprawie

69-letni Jamie Spears powiedział, że jego nagła zmiana zdania była spowodowana „niedawnymi wydarzeniami związanymi z konserwatorstwem”, najwyraźniej odnosząc się do rozpraw sądowych na początku tego lata, podczas których 39-letnia Britney wypowiadała się przeciwko swojej sytuacji prawnej.

Jamie wskazał, że „okoliczności jego córki zmieniły się do tego stopnia, że ​​podstawy do założenia konserwatorium mogą być nieaktualne.

Dwa miesiace temu Britney Spears powiedziała sądowi, że chce odzyskać kontrolę nad swoim życiem bez poręczycieli i władzy konserwatora. Wypowiedzenie musiałoby zostać zatwierdzone przez sędzię Sądu Najwyższego hrabstwa Los Angeles, Brendę Penny, która przewodniczy sprawie. W oświadczeniu skierowanym do amerykańskiej prasy adwokat Britney, Mathew Rosengart, nazwał zgłoszenie Jamiego „ogromnym zwycięstwem prawnym.

„Po ujawnieniu swojego wykroczenia i niewłaściwego planu przetrzymywania córki jako zakładnika, próbując wyłudzić wielomilionową ugodę, pan Spears poddał się. Nie ma ugody. Niestety pan Spears wierzy, że może próbować uniknąć odpowiedzialności, w tym odpowiedzialności za mówienie nieprawdy pod przysięgą. Nasze śledztwo w sprawie złego zarządzania finansami i innych problemów będzie kontynuowane”, dodał Rosengart.

Były ochroniarz Britney, „naćpali ją, by opowiadała o równoległych światach”

Jamie został mianowany głównym konserwatorem swojej córki w lutym 2008 roku, po jej publicznym rozpadzie i rozwodzie z Kevinem Federlinem, z którym gwiazda dzieli synów Seana Prestona (15 lat) i Jaydena Jamesa (14 lat). Jamie Spears przez wiele lat dzielił tę rolę z adwokatem Andrew Walletem.

Britney Spears

Britney Spears Fot.Forum/BACKGRID USA

Jamie Spears, ojciec Britney Backgrid USA / Forum