Jak podaje Onet, prokuratura ponownie przyjrzy się sprawie wykorzystywania małoletnich z sopockiej Zatoce Sztuki. Postępowanie będzie prowadzone w Łodzi.

Po emisji filmu Sylwestra Latkowskiego, „Nic się nie stało”, w którym naświetlono wątki związane z przestępczą działalnością, jaka miała miejsce w sopockim klubie Zatoka Sztuki, prokurator generalny, Zbigniwe Ziobro, zdecydował o nowy postępowaniu karnym.

Na polecenie Ziobry grupa prokuratorów wystąpiła do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o nadesłanie akt wszystkich spraw związanych z problematyką poruszaną w filmie. W ręce prokuratorów trafiły akta, które miała w dyspozycji gdańska prokuratura, a także akta główne spraw, które znajdują się na etapie postępowania sądowego.

Nowe śledztwo będzie prowadzić Prokuratura Okręgowa w Łodzi – ma to zagwarantować bezstronność postępowania.

Według Onetu na podstawie zgromadzonych akt stwierdzono już, że nie wszystkie wątki, które zostały podjęte w filmie, były przedmiotem postępowań karnych.

Po emisji swego filmu Latkowski wywołał prawdziwą burzę, gdy zwrócił się do celebrytów, którzy odwiedzali Zatokę Sztuki, by opowiedzieli o tym, co się działo w klubie.

W odpowiedzi pod adresem reżysera posypały się zapowiedzi procesów. Swojego oburzenia nie kryli Kuba Wojewódzki (więcej: Kuba Wojewódzki o Sylwestrze Latkowskim: „Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą”, Natalia Siwiec i jej mąż, Mariusz Raduszewski więcej: Natalia Siwiec odpowiada na zarzuty po filmie Latkowskiego (OŚWIADCZENIE). O tym, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, poinformowała też Blanka Lipińska (więcej: Blanka Lipińska KOMENTUJE film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”: To się nazywa MANIPULACJA, oświadczenie w tej sprawie wydał również Jarosław Bieniuk (więcej: Jarosław Bieniuk zabiera głos po apelu Sylwestra Latkowskiego!.

Sopot, 21.05.2020 r. Nowa Zatoka Centrum Art & Business mieszcząca się w siedzibie dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie

Sopot, 21.05.2020 r. Nowa Zatoka Centrum Art & Business mieszcząca się w siedzibie dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie, fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Sopot, 21.05.2020 r. Nowa Zatoka Centrum Art & Business mieszcząca sie w siedzibie dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie

Sopot, 21.05.2020 r. Nowa Zatoka Centrum Art & Business mieszcząca sie w siedzibie dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie, fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski, fot. Kurnikowski/AKPA