Polacy od wielu tygodni z niecierpliwością czekali na występ Blanki Stajkow w ramach tegorocznego, 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. 24-letnia wokalistka ze swoją piosenką „Solo” wywołała niemałe zamieszanie i mimo licznych sprzeciwów oraz negatywnych komentarzy wystąpiła w drugim półfinale.

I choć wiele osób spodziewało się rychłego końca jej przygody z Eurowizją, Blanka zaskoczyła wszystkich przechodząc do Wielkiego Finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu, który odbędzie się w sobotę 13 maja.

Eurowizja 2023: Blanka już jest po występie! Jak poradziła sobie polska BEJBA?

Blanka komentuje swój występ na Eurowizji 2023. Jak zareagowała po ogłoszeniu wyników?

Krótko po ogłoszeniu wyników dziennikarz Plejady przeprowadził z nią szybki wywiad, w trakcie którego artystka skomentowała swój występ i towarzyszące jej emocje:

Niesamowite emocje, bardzo się cieszę. Nie mogę się doczekać finału. Mam takie specjalne, wygłuszające słuchawki. Zazwyczaj świetnie działają, ale na tej scenie słyszałam wszystko, bo publiczność była tak głośna, że słyszałam całą publiczność, która śpiewa „bejba”.

Blanka opowiedziała też o reakcji na wieść o przejściu do finału i podziękowała za ogrom wsparcia od kibicujących jej Polaków:

W green room’ie wszyscy trzymaliśmy się za ręce i oczywiście, jak usłyszeliśmy Polska, to nasze serca zaczęły się radować. Myślę, że jutro wstanę i dopiero to do mnie dotrze, że jesteśmy w finale. Bardzo dziękuje za całe wsparcie i oczywiście liczę na nie również w finale – podsumowała.

Joanna Przetakiewicz o kreacji Blanki na Eurowizje: „To jest gigant”

pasekkozak

Doda w ostrych słowach BRONI Blanki na Eurowizji i ruga internautów!

Zuma Press / Forum

PA Images / Forum

PA Images / Forum

PA Images / Forum

scena z: Blanka Stajkow, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Blanka Stajkow, SK:, , fot. Podlewski/AKPA