Brad Pitt ponownie spotka się w sądzie z Angeliną Jolie. Tym razem aktor pozywa swoją byłą żonę o bezprawną sprzedaż ich wspólnego majątku. Chodzi o zamek i winnicę wartą kilkadziesiąt milionów dolarów.

Brad Pitt znów spotka się w sądzie z Angeliną

Angelina Jolie i Brad Pitt pobrali się w 2014 roku, przedtem jednak byli parą przez prawie 10 lat. Ostatecznie jednak rozstali się w 2019 roku. Rozwód nastąpił z wielkim hukiem, bowiem Jolie oskarżyła Pitta m.in. o przemoc wobec ich dzieci. Według umowy para miała podzielić się kupioną w 2008 roku za 28 milinów dolarów nieruchomością we Francji. Mowa o zamku z 35 pokojami i winnicą, która przynosiła duże dochody.

Angelina Jolie w sądzie z Bradem Pittem! Batalia trwała pięć lat

Teraz Pitt oskarża Jolie o nielegalną sprzedaż posiadłości Château Miraval rosyjskiemu biznesmenowi Yuri Sheflerowi – właścicielowi międzynarodowego konsorcjum SPI Group, sprzedającego alkohol w 160 krajach.

Angelina Jolie chce ujawnić DOWODY na to, że Brad Pitt stosował przemoc domową

W oskarżeniu zarzuca mu, że nie przedstawiła swojemu byłemu mężowi warunków dotyczących sprzedaży ani samej umowy, a decyzję podjęła samodzielnie.

„Jolie przeprowadziła sprzedaż bez wiedzy Pitta, odmawiając Pittowi prawa do współwłasności i odrzucenia oferty kupna. Sprzedając posiadłość, działała (Jolie – przyp. red.) świadomie, we własnym interesie, przekazując majątek Sheflerowi i jego współpracownikom, którzy będą kontrolować teraz biznes, któremu Pitt poświęcił się i w który inwestował” – można przeczytać w złożonych w sądzie dokumentach.

Rzeczywiście jest o co walczyć. Na 400 hektarowej działce usytuowany jest zamek z XVII wieku, w którym znajduje się 35 sypialni, dwa baseny: kryty i odkryty, sauna i jacuzzi oraz sala gimnastyczna, sala balowa i teatr. Jest także lotnisko dla helikopterów, wspomniana winnica, las, a nawet fosa i podziemny strumień.

Rozwiedzeni Angelina Jolie i Brad Pitt walczą o dzieci. Ich córka Shiloh ma tego dość

Pomimo orzekniętego rozwodu para wciąż nie może się dogadać w zakresie opieki na dziećmi. Spór trwa od ponad pięciu lat. Dla przypomnienia Jolie i Pitt mają łącznie sześcioro dzieci.

 

 

 

 

Brad Pitt

Brad Pitt fot. Reuters / Forum

NZ. Brad Pitt, Angelina Jolie
Red Carpet – pokaz konkursowy – The Tree of Life, 64 Cannes Film Festival, 16.05.2011, dzien 6, Cannes, Francja
Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Angelina Jolie Brad Pitt

Zakochani Angelina Jolie i Brad Pitt w 2016 roku. Fot.Forum/Newscom