W lipcu zeszłego roku Paweł Tyburski znany z reality-show „Love Island” wywołał głośną aferę, gdy opublikował w mediach społecznościowych serię dramatycznych wpisów oskarżających znajomą mu kosmetolog o oszpecenie twarzy. Według zeznań mężczyzny, pani Anna podczas domowej wizyty miała nieudolnie wykonać mu serię zabiegów, po których jego twarz zaczęła się zapadać.

Jakiś czas później pojawiło się oświadczenie samej kosmetolog, która oznajmiła, że były uczestnik „Love Island” nie zastosował się do jej zaleceń i bez konsultacji zaczął „działać na własną rękę”. Kobieta nazwała Tyburskiego „osobą uzależnioną od zabiegów”, która „dążyła do nieosiągalnego ideału” oraz podkreśliła, że ostrzegała go przed konsekwencjami.

Caroline z „Love Island” podzieliła się SZOKUJĄCYM wyznaniem o swoim związku

Paweł Tyburski skazany za wtargnięcie na posesję kosmetolog

Jakiś czas później na jaw wyszły kolejne fakty i okazało się, że Paweł Tyburski nękał panią Annę wiadomościami i telefonami, by na koniec wtargnąć na jej posesję i zażądać wykonania kolejnych zabiegów. Na miejscu zastał jednak tylko jej córkę…od której również zażądał wykonania zabiegu, a na koniec oznajmił, że przeprowadzi go sam. Ostatecznie na miejsce przyjechała policja. Celebryta uparcie utrzymywał jednak, że „odwiedzona” przez niego kosmetolog „ma na sumieniu wiele innych ofiar” i utrzymując, że ma obciążające ją dowody domagał się, by odpowiedziała za swoje czyny.

Jak się okazuje, sprawa trafiła do sądu, a wtargnięciem na posesję zajęła się prokuratura. Jak udało się dowiedzieć serwisowi Pudelek, Paweł Tyburski został oskarżony na podstawie artykułu 193 kodeksu karnego mówiącego o tzw. naruszeniu miru domowego. Celebryta został uznany za winnego i został skazany na 6 miesięcy ograniczenia wolności, w postaci prac społecznych oraz pokrycia kosztów postępowania:

Sąd Rejonowy w Piasecznie II Wydział Karny (…) po rozpoznaniu w postępowaniu nakazowym sprawy z oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Piasecznie przeciwko Pawłowi Tyburskiemu (…) oskarżonemu o to, że w dniu 24 kwietnia 2021 roku (…) wdarł się na teren ogrodzonej posesji oraz domu jednorodzinnego (…) będącego własnością Anny (…) i miejsca takiego nie opuścił wbrew żądaniu osoby uprawnionej. Oskarżonego Pawła Tyburskiego uznaje za winnego popełnienia zarzucanego mu aktem oskarżenia czynu i za to na podstawie art. 193 kk skazuje go i wymierza mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności polegającą (…) na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym. Zasądza od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa koszty postępowania w kwocie 210 złotych, w tym kwotę 120 złotych tytułem opłaty – dowiadujemy się z treści wyroku.

Prócz tego pani Anna postanowiła zabezpieczyć swoją karierę przed dalszym mieszaniem jej z błotem i uchronić się przed kolejnymi oskarżeniami Tyburskiego – w tym celu mężczyźnie wydano sądowy zakaz oskarżania kosmetolog o dopuszczenie się błędów w sztuce:

Sędzia (…) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym (…) sprawy z wniosku Anny (…) z udziałem Pawła Tyburskiego o udzielenie zabezpieczenia postanawia zakazać obowiązanemu Pawłowi Tyburskiemu na czas trwania procesu, jednak nie dłużej niż przez jeden rok od dnia uprawomocnienia się niniejszego postanowienia, publicznego rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie (…) twierdzeń sugerujących jakoby wnioskodawczyni Anna (…) niezgodnie ze sztuką wykonała mu zabieg kosmetologiczny lub oszpecała ludzi.

Paweł Tyburski odpowiedział już na decyzję sądu na swoim Instagramie. Ma na to pewną teorię, dlaczego sąd go skazał:

Został wydany wyrok nakazowy, co sądy bardzo często robią w przypadku mało ważnych spraw, żeby je jak najszybciej zamknąć. Wiele osób się od takich wyroków nie odwołuje, bo na przykład nie odbiorą na czas poczty, wielu ludzi nie wie, że w ogóle ma jakąś sprawę w sądzie. Wtedy w statystykach sprawa jest zamknięta. Taki wyrok jest wydany bez przeprowadzenia rozprawy – uważa Tyburski.

Przekazał też, że jego adwokat odwołał się już od wyroku sądu już w kwietniu:

Mój adwokat złożył sprzeciw 26.04.2022 roku. 17 maja wyrok stracił moc. Czekamy na wyznaczenie pierwszej rozprawy – poinformowała gwiazda „Love Island”.