Zapewniają doskonałą kondycję oraz zdrowie. Sprawdź dlaczego warto je kupować i jak szerokie mają zastosowanie.

Do jakich włosów naturalne kosmetyki najbardziej się nadają?

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Korzyści ze stosowania naturalnych kosmetyków to przede wszystkim to, że nie zawierają sztucznych substancji takich jak parabeny, silikony, czy sztuczne barwniki oraz zapachy. Substancje te często obciążają włosy, a wnikając przez skórę w różny sposób zaburzają pracę naszego organizmu. Przy dłuższym stosowaniu chemicznych kosmetyków mogą pojawić się poważniejsze problemy. Część barwników ma wręcz rakotwórcze właściwości.

Skupmy się głównie na działaniu pielęgnacyjnym. Otóż najlepsze naturalne kosmetyki, organiczne, są wytwarzane z substancji roślinnych ekologicznych. Rośliny zbierane są jedynie z kontrolowanych upraw, co potwierdzają certyfikaty jakości.

Bogate w różne odżywcze składniki sprawdzą się w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Są idealne w każdym wieku. Można je stosować zarówno przy naturalnych włosach naturalnych jak i farbowanych.

Drogerie lub sklepy internetowe, na przykład https://nabea.pl/, posiadają różnicowaną ofertę począwszy od pojedynczego produktu, po całe zestawy do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Rodzaje kosmetyków do pielęgnacji włosów

Do wyboru mamy cały szereg naturalnych kosmetyków, które działają odżywczo na cebulki włosów, skórę głowy lub bezpośrednio na włosy. Począwszy od szamponów, poprzez odżywki czy maski, olejki a nawet kosmetyki do koloryzacji i stylizacji.

Produkty dobieramy w  zależności od typu włosów, ich stanu i ewentualnego problemu z jakim się zmagamy. Kosmetyki różnią się właściwościami i składem – mają działanie na przykład nawilżające, regenerujące czy wzmacniające.

Szampony to podstawowe kosmetyki do włosów. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie skóry głowy i włosów oraz pielęgnacja. Dobry szampon w zależności od potrzeb wzmacnia cebulki włosów, nawilża skórę głowy i włosy lub natłuszcza, łagodzi podrażnienia, likwiduje łupież, regeneruje i wzmacnia. Sprawia,że włosy są lśniące i odzyskują blask. Dobrze pielęgnowane włosy nie będą się łamać ani nadmiernie wypadać.

Odżywki i balsamy to preparaty, które uzupełniają szampony. Bogate w aktywne substancje roślinne i składniki odżywcze głęboko wnikają w strukturę włosa dostarczając witaminy, proteiny i keratynę. Inną możliwą mocniejszej pielęgnacji są maski, które zostawia się na głowie przez dłuższy czas, a następnie spłukuje lub wcierki, których bazą są najczęściej oleje.

Wypadanie włosów i inne problemy – jak sobie poradzić

Włosy przetłuszczające się, suche, puszące się, łamliwe, pozbawione objętości i witalności – na każdy z tych problemów stosujemy odpowiedni kosmetyk.

Problemy włosów mogą wynikać z niewystarczającej pielęgnacji. Na co dzień ich struktura wystawiona jest na wpływ czynników zewnętrznych. Wysuszanie słońcem, osłabiania przez wiatr, ale też przebywanie w miejscu gdzie osadza się na nich kurz lub był potrafi w szybki sposób wpłynąć negatywnie na ich strukturę. Nawet codzienne czynności sprawiają, że szczególnie długie włosy, ocierają się o różne przedmioty i niszczą.

Podobnie częste używanie lokówek, prostownic lub suszarek z ciepłym powietrzem nadmiernie przeciąża włosy. Pojawia się ich łamliwość, rozdwaja końcówki, aż wreszcie wypadanie.

Innym powodem na brak zdrowych włosów są liczne choroby, które atakują cebulki włosów lub osłabiają na tyle organizm, że on sam sobie nie radzi. Wówczas potrzebne jest profesjonalne leczenie, które może być wpierane kosmetykami z naturalnym składem.

Na wszystkie dolegliwości włosów znajdziesz pomoc. Naturalne kosmetyki do włosów w sklepie Nabea zapewnią Twoim włosom zdrowy i olśniewający wygląd.

 

Artykuł partnera