Wypowiedź na temat dzieci Oli Kwaśniewskiej sprzed kilku tygodni sprowokowała do powstania odcinak „Miasta Kobiet” na ten właśnie temat.

Aleksandra Kwaśniewska o dzieciach: „Czuję się osamotniona”

Do studia została zaproszona Ewa Chodakowska, która wielokrotnie była pytana na ten temat. Trenerka postanowiła nie owijać w bawełnę i powiedzieć wprost:

Ja od samego początku podjęłam z mężem decyzję, że nie planujemy dzieci. Bardzo mało o tym mówiłam, bo chciałam skupiać całą swoją uwagę na pracy.

Chodakowska w wywiadzie zauważa, że sytuacja kobiet w Polsce, które dokonały takiego wyboru wciąż jest tematem tabu:

Temat bezdzietności z wyboru w naszym kraju jest wciąż stygmatyzowany.Bałam się wykluczenia, bałam się braku zrozumienia, bałam się fali hejtu.

Opowiadała także, że mimo wspólnej decyzji z mężem na długo przed ślubem o nieposiadaniu potomstwa spotkała się z niezrozumieniem ze strony własnej rodziny:

Zostałam zrugana. Miałam wrażenie, że w tym najmniejszym gronie jestem nastawiona na taki konkretny lincz i każdy sobie poużywał. To było dla mnie szokujące. To była prywatna sytuacja.

Ewa Chodakowska bardzo szczerze odpowiedziała dlaczego wspólnie z mężem nie decydują się na dzieci:

– Odpowiedź jest bardzo prosta. Ja nie czuję powołania. Po prostu. To nie jest moja droga i ja o tym wiem. Nie szukam nigdzie więcej spełnienia. Czuję się kompletna.

Po emisji programu głos zabrały na swoich mediach społecznościowych także inne celebrytki, które postanowiły nie mieć dzieci – m.in. Agnieszka Woźniak-Starak.

 

 

 

Ewa Chodakowska najbardziej wpływową influencerką

scena z: Ewa Chodakowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Ewa Chodakowska, fot. Podlewski/AKPA

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska/fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Ewa Chodakowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Ewa Chodakowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Łukasz Jemioł, Ewa Chodakowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA