Co to był za związek… Kuba Wojewódzki i Anna Mucha. Uchodzili za udaną i bardzo zakochaną parę przez cztery lata. Kiedy doszło do rozstania w 2007 roku, był to ogromny szok dla fanów. Wtedy Mucha wyjechała do szkoły aktorskiej Lee Strasberga w Nowym Yorku, a Wojewódzki skupił się na karierze.

Kuba Wojewódzki i Anna Mucha związek

Przez wiele lat prawie w ogóle nie komentowali związku i rozstania. Aktorka wyjątek zrobiła w programie Szymon Majewski Show, kiedy na pytanie czemu jest sama, odpowiedziała:

Ponieważ wolę wymieniać baterie w wibratorze, niż być z człowiekiem, który mnie nie interesuje.

Następnie w 2007 roku wybuchła afera. Tygodnik „Wprost” napisał, że dziennikarz został przesłuchany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Na początku przesłuchanie potraktowałem jak fantastyczną przygodę, bo budynek agencji naprawdę budzi przerażenie. Pokazali mi kilka zdjęć, niektóre ładne, inne brzydkie. Nikogo nie rozpoznałem. Mimo szczerej chęci, by pomóc w likwidowaniu narkomanii w IV Rzeczypospolitej, okazało się, że nie mogę tego zrobić. Przy tych ilościach, które biorę, to ja już własnej matki nie poznaję. Nie mogę ujawniać szczegółów przesłuchania, bo proszono mnie o zachowanie tajemnicy. Jeszcze nie siedzę, ale diabli wiedzą – powiedziała wtedy Pudelkowi Wojewódzki.

Ania Mucha postanowiła oczyścić w mediach byłego chłopaka i powiedziała: „Kuba to skończony egoista. Mieszkaliśmy wspólnie przez cztery lata, a on ani razu mnie tą kokainą nie poczęstował”.

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki razem

W filmie Młode wilki 1/2 Mucha zagrała dziewczynę bohatera granego przez Antkowiaka. W show Wojewódzkiego pokazano scenę, w której chłopak mówi, że ma dość. Czuje, że się dusi, że męczy go sytuacja, w której spotyka się ze swą dziewczyną i idą razem do łóżka.

Możemy zrezygnować z łóżka – zaproponowała bohaterka grana przez Muchę.

Ja to słyszałem co drugi dzień jak się z Anią kłóciłem – powiedział Kuba Wojewódzki.

Kuba Wojewódzki o Annie Musze

Po raz pierwszy dziennikarz obszernie skomentował związek z Anną Muchą w swojej autobiografii: „Podobno mężczyźnie wystarczy zaledwie 8,2 sekundy, żeby zakochać się w kobiecie. Tego dnia szedłem na rekord życia. Ania była zaprzeczeniem wszystkiego, co było w kobietach tamtego czasu. (…) Była wtedy związana z przystojnym młodym biznesmenem Tomkiem, by wkrótce zamienić go na nieprzystojnego życiowego anarchistę o żydowskim imieniu” – napisał Kuba.

Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, Ania Mucha była gościem w programie Kuby Wojewódzkiego – zaśpiewała piosenkę „Cry Me a River”. Tekst piosenki:

„Teraz mówisz, że jesteś samotny, przepłakałeś długą noc. Cóż, możesz wypłakać mi rzekę łez, ja wypłakałam rzekę po tobie, prawie doprowadziłeś mnie do szaleństwa”.

Dopiero w swojej książce Kuba skomentował to tak: „W pewnym momencie głos jej się załamał i popłynęły łzy. Pękło mi serce”.

Byłaś moim najpiękniejszym dopełnieniem – skwitował związek z Muchą dziennikarz.

fot. Warda/AKPA

fot. Zawada/AKPA

fot. Kurnikowski/AKPA

fot. Proñczyk/AKPA

Wojewódzki już nie chciałby być z Muchą?