„The Crown” to jeden z najdroższych i najlepszych seriali Netflixa. 4. sezon przedstawia lata 70. i 80. XX wieku, w którym m.in. rządziła symboliczna postać Margaret Thatcher, a książę Karol poślubił Dianę Spencer. Ukazano zdrady Karola, a także Diany. Pokazano też, jak lady Di cierpi na bulimię.

Dokument o księżnej Dianie

Młodziutka księżna Diana na NIGDY dotąd nie publikowanym zdjęciu

Nic dziwnego, że w TOP 10 na Netflixie jest dokument poświęcony Dianie. Widzowie „The Crown” zagłębili się w biografię księżnej.  Dokument „Diana” przedstawia archiwalne zdjęcia i nagrania oraz jej wspomnienia z 1991 roku, które zaczęła nagrywać na taśmie wideo. Słyszymy, jak Diana się czuła przed małżeństwem z Karolem, w drodze do ołtarza oraz opowiada o życiu w rodzinie królewskiej.

Czułam się jak zwierze prowadzone na rzeź (…) Chodź nigdy nie odwołałam mojego ślubu, był to najgorszy dzień mojego życia – wyznaje Diana o swoim ślubie.

Film dokumentalny Diana Fot. screen YouTube

Film dokumentalny Diana Fot. screen YouTube

Można zauważyć, że wiele rzeczy, które wypowiedziała Diana, jest zaciągniętych do serialu „The Crown„. Nie ma wątpliwości, że scenarzysta posiłkował się właśnie tym dokumentem.

Dokument na „FILMWEBIE” ma aż 7,5 gwiazdek na 1,5 tysiąca ocen.

WOW! Księżna Kate odtworzyła strój księżnej Diany sprzed wielu lat (ZDJĘCIA)

Film dokumentalny Diana Fot. screen YouTube