Księżna Diana miała trudne relacje ze swoją macochą, Raine Spencer. Ich spór trwał przez dwie dekady – od czasu, gdy ojciec Diany, hrabia John Spencer, ją poślubił.

Księżna Yorku o tym, co wg niej myślałaby księżna Diana o żonach synów

Macocha księżnej Diany

po 25 latach małżeństwa z hrabią Dartmouth, Raine związała z ojcem Diany, hrabią Johnem Spencerem, po tym, jak poznali się w komitecie dziedzictwa architektonicznego. On rozwiódł się z matką Diany, Frances Ruth Roche z powodu jej romansu.

Dzieci Spencerów nigdy nie lubiły swojej macochy. W filmie dokumentalnym „Wicked”, Ingrid Seward powiedziała:

Wszystkie dzieci Spencerów zachowywały się bardzo źle w stosunku do niej, to nie była tylko Diana.

Gdy Raine zamieszała w Althorp, wkrótce zaczęła odnawiać dom według własnego gustu, sprzedając rodzinne pamiątki, aby zapłacić za przebudowę. Dzieci Spencerów były wściekłe, gdy patrzyły, jak znikają ich ulubione przedmioty…

Diana na miesiąc przed wypadkiem, „wróciłabym do Karola w mgnieniu oka, gdyby mnie chciał”

Macocha księżnej Diany fot. Forum

Po tym jak księżna Diana rozstała się z księciem Karolem, jej relacje z macochą stały się jeszcze gorsze. Podczas jednego z przyjęć w Althorp, Diana się wściekła i zepchnęła Raine ze schodów.

Doszło do tego na schodach w salonie. Diana pokłóciła się z Raine, ponieważ była zdenerwowana, że ​​jej własna matka została zignorowana w domu przodków. Popchnęła ją, a Raine spadła ze schodów. Była mocno posiniaczona i strasznie zdenerwowana – wyznała asystentka hrabiny.

Kiedy ojciec Diany zmarł, jego żona miała pół roku, aby się wyprowadzić, ale mimo to jego dzieci chciały, aby zrobiła to szybciej. Ostatecznie w 1994 roku wyszła ponownie za mąż za francuskiego hrabię, Jeana-François Pineton de Chambrun.

Księżna Kate jak księżna Diana. To niemal replika

Wtedy też niespodziewanie zbliżyła się do Diany i stała po jej stronie, gdy relacje z rodziną królewską pogorszyły się po rozwodzie z Karolem.

Diana powiedziała do Raine „Muszę ci podziękować. Wiem, że bardzo kochałaś mojego ojca i muszę być wdzięczna za całą miłość i lata szczęścia, które mu dałaś” – wspomina Peter Constandinos, były fryzjer Raine.

Kiedy Diana zmarła w 1997 r., jej macocha była zdruzgotana. Zdążyły się pogodzić na krótko przed jej śmiercią.

Kristen Stewart zagra księżną Dianę

Księżna Diana/fot. Forum

księżna Diana fot. Rue des Archives / Forum

Nowożeńcy, fot. Mary Evans Picture Librar / Forum