Rodzina Michaela Jacksona, a przynajmniej niektórzy spośród nich – są oburzeni rewelacjami na temat wywiadu BBC Martina Bashira z księżną Dianą i podobno rozważają podjęcie kroków prawnych.

9 lat temu zmarł Michael Jackson – co robią dziś jego dzieci? (ZDJĘCIA)

Bratanek i Brat Michaela Jacksona są zbulwersowani najnowszymi doniesieniami na temat dziennikarza brytyjskiego BBC Martina Bashira, „Zmanipulowane nagrania Bashira i nieetyczne dziennikarstwo to jedne z głównych powodów, dla których nie ma tu dziś mojego wuja Michaela”, komentuje TJ Jackson.

Bashir nakręcił w 2003 roku dokument zatytułowany „Życie z Michaelem Jacksonem”. Przedstawiał on życie króla popu na jego słynnym ranczu Neverland. Podczas wywiadu Bashir opowiedział m.in. o związku Jacksona z młodymi chłopcami i zarzutach wykorzystywania seksualnego. 2 lata później odbył się proces Michaela Jacksona. Ostatecznie ława przysięgłych uznała go za niewinnego zarzucanych mu czynów. Niestety artysta nie pozbierał się i do końca życia wisiały nad nim oskarżenia, które po raz pierwszy pojawiły się podczas wywiadu Martina Bashira.

„Proces z 2005 roku go złamał. Wstyd tym, którzy chronili Bashira. Wstyd tym, którzy go nagrodzili. Moja rodzina również zasługuje na dochodzenie i przeprosiny”, dodaje TJ Jackson.

Martin Bashir, a księżna Diana

„Działania BBC znacząco przyczyniły się do jej strachu, paranoi i izolacji, które pamiętam z ostatnich jej lat”, wyznał ostatnie książę William krytykując praktyki dziennikarskie i atakując nie tylko Martina Bashira, ale i brytyjskie media.

Posiadłość Michaela Jacksona sprzedana! Cena zwala z nóg

Martin Bashir po raz pierwszy publicznie skomentował skandal z księżną Dianą, przepraszając, ale i zaprzeczając jakiemukolwiek nikczemnemu zachowaniu, w które on i BBC rzekomo angażowali się w 1995 roku, kiedy Diana zgodziła się porozmawiać z nim przed kamerą o jej związku z księciem Karolem.

Według doniesień Sunday Times, Diana została wmanipulowana, zostały z niej wyciągnięte informacje, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Ponadto sam Bashir wykorzystał swoje umiejętności manipulacyjne i wykorzystał księżną Dianę, by dostarczyć swojej telewizji materiału, na którym zarobiono miliony.

Jedno jest pewne… dla dobrego newsa zrobi się wiele…

Martin Bashir podczas rozmowy z Michaelem Jacksonem fot. PLANET PHOTOS / Planet / Forum

Wywiad Bashira z księżną Dianą fot. Capital pictures / Forum