W tym tygodniu gościem Łukasza Jakóbiaka w jego 20-metrowej kawalerce była Anita Lipnicka.

Była wokalistka zespołu Varius Manx wspominała lata, gdy była sławna. Na pytanie czy popularność nie przyszła zbyt szybko, piosenkarka odparła:

– Jednak to było wcześnie, jednak było, bo absurd tej sytuacji polegał na tym, że ja byłam bardzo znaną osobą. Stałam się nią z dnia na dzień praktycznie, a nie szła za tym żadna gratyfikacja w postaci nawet finansowej. Wyobraź sobie, że ja nie mogłam przejść 20 metrów po ulicy nie będąc zaczepioną przez kogoś, a byłam zmuszona korzystać z normalnych środków lokomocji, z PKS-u, autobusów miejskich, przemieszczać się i żyć normalnie nadal jako 19 latka, która się przygotowywała do matury. Na początku swojej drogi podpisałam wiele dziwnych umów, uczestniczyłam w sytuacjach w których nie do końca bym chciała uczestniczyć, ale były one na mnie w taki czy inny sposób wymuszone.

Lipnicka, która od kilku lat realizuje autorskie projekty muzyczne i trzyma się trochę z boku muzyki pop, odpowiedziała również na pytanie czy wyobraża sobie jeszcze wspólny występ z dawnym składem Varius Manx:

– Może, nigdy nie mów nigdy, nie wiem, może… o wiem, przecież wiem, jak już w końcu mi zabraknie kasy, będę spłukana to po prostu zrobimy taką płytę z zespołem Varius Manx… – stwierdziła piosenkarka.

Jednocześnie Lipnicka stwierdziła, że jej dzisiejsza, bardziej niezależna twórczość jest możliwa dzięki temu, co robiła dawniej. Gdy Jakóbiak spytał czy stare piosenki są dziś źródłem dochodu wokalistki, ta odparła:

– Oczywiście, tak, tak im dłużej, no po prostu są grane w radiach, to na pewno przynoszą. Dzięki nim tak naprawdę mogę realizować swoje marzenia dziś uprawiać muzykę niezależną i robić to na własnych warunkach.

Chcielibyście posłuchać jeszcze Anity w dawnym składzie Varius Manx? Czy może wolicie jej obecny repertuar?

Czy Anita Lipnicka wystąpi jeszcze z Varius Manx?

Czy Anita Lipnicka wystąpi jeszcze z Varius Manx?

Czy Anita Lipnicka wystąpi jeszcze z Varius Manx?