Karierę robi jako pozytywny, zawsze uśmiechnięty i dodający otuchy innym. Tymczasem okazuje się, że Qczaj ma za sobą tramatyczne przeżycia, gorzkie i bolesne wspomnienia. Opowiedział o nich podczas wizyty w kawalerce Łukasza Jakóbiaka.

Qczaj WYZNAŁ, że mając 6 miesięcy był bliski śmierci!

Zanim zaczął robić karierę w internecie, Qczaj był fryzjerem, aktorem, kulturystą. Jednak najważniejszym z doświadczeń była walka o samego siebie i ucieczka przed nałogiem.

Daniel wspomina bolesną przeszłość:

Wychowałem się w rodzinie, gdzie był alkohol (…) gdzie była przemoc fizyczna, przemoc psychiczna (…) Mam pełne prawo, by o tym mówić – podkreśla.

Bardzo bolesnym wspomnieniem dla Qczaja jest cierpienie kobiet, które go wychowywały w szczególności matki. Przyznaje, że te przeżycia ukształtowały w nim chęć pomocy innym kobietom:

Mam mnóstwo obrazków z dzieciństwa, gdzie moja mama płakała, gdzie straciła dziecko (…) była psychicznie gnębiona – opowiada Daniel.

Podczas rozmowy padło pytanie dotyczące reakcji rodziny na publiczne przyznanie się do problemów, które przez wiele lat trawiły jego bliskich. Daniel przyznaje, że spotyka się ze zrozumieniem ze strony mamy. Inaczej jest w przypadku ojca:

Mój tata się mnie wyparł. (…) Bardzo mu współczuję. (…) On cały czas uważa, że wszyscy dookoła są winni – mówi Qczaj.

Qczaj, jako najstarszy z rodzeństwa, podjął próbę uwolnienia matki i sióstr z piekła, w jakim żyły przez 6 lat rozłąki:

Ja moją mamę uwolniłem od mojego taty. (…) Kiedy zobaczyłem na lotnisku moją mamę bez zębów (…) powiedziałem: nie pozwolę na to. (…) Powiedziałem, że już nigdy mnie nie zobaczy. (…) Wróciłem do Polski wcześniej, bo już doszło do takiej sytuacji, że mój tata rzucił się na mnie i zaczął mnie dusić – opowiada Daniel.

On cię zmotywuje lepiej niż Lewa i Chodakowska. Poznajcie Qczaja!

Oprócz walki o rodzinę, musiał zawalczyć o swoje zdrowie. Przyznał, że i on miał problem z uzależnieniami. Alkohol wracał w momentach, gdy czuł się nikim. Koszmar wrócił, gdy upadły jego marzenia o aktorstwie:

Piłem codziennie. (…) Wydaje mi się, że chciałem się wtedy zniszczyć. (…) Myśli o skończeniu ze sobą – w dosłownym tego słowa znaczeniu – też się przewijały – zwierza się Qczaj.

Łukasz pyta również, od kiedy Daniel datuje swoje życie jako świadome, a przede wszystkim szczęśliwe. Jego gość nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, że dziś w jego codzienności przeważa beztroska, ale zmienił podejście do rozwiązywania problemów, przed którymi już nie ucieka.

Wywiad kończy się rozmową dotyczącą kariery sportowej. Czy sięgnął kiedyś po sterydy?

Zawody sylwetkowe rządzą się swoimi prawami. Ja mówię tak. (…) to jest sport dość kontrowersyjny (…) trzeba powiedzieć jasno i klarownie, że trening na środkach jakichkolwiek jest zupełnie innym treningiem, niż trening bez – podsumowuje Daniel.

Wstrząsająca rozmowa Qczaja z Łukaszem Jakóbiakiem (VIDEO)

Wstrząsająca rozmowa Qczaja z Łukaszem Jakóbiakiem (VIDEO)

Wstrząsająca rozmowa Qczaja z Łukaszem Jakóbiakiem (VIDEO)

Wstrząsająca rozmowa Qczaja z Łukaszem Jakóbiakiem (VIDEO)

Wstrząsająca rozmowa Qczaja z Łukaszem Jakóbiakiem (VIDEO)