W połowie marca media obiegła tragiczna informacja o żonie polskiego skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala na oddział kardiologiczny. Informację przekazał sam Dawid Kubacki, który z powodu złego stanu żony zrezygnował z zawodów Pucharu Świata w tym sezonie. Jakiś czas później głos zabrał Adam Małysz, który w rozmowie z Faktem zapewnił, że kobieta jest pod opieką najlepszych specjalistów – Marta Kubacka trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi.

Ostatecznie głos zabrał sam Dawid Kubacki, który wydał krótki komunikat o poprawiającym się stanie zdrowia swojej żony i zapewnił, że jej stan jest stabilny. Następnie w trakcie konkursu tegorocznego Pucharu Świata w Planicy, dziennikarze TVN połączyli się ze skoczkiem, który przekazał kolejne informacje o stanie Marty – okazało się, że 33-latka robi postępy w rehabilitacji, a jej coraz szybszy powrót do zdrowia lekarze określają mianem prawdziwego cudu:

Najważniejsze jest to, że serce wróciło do pracy, bije samodzielnie. Parametry medyczne na początku bardzo kiepsko rokowały. To też się zaczęło dość szybko poprawiać. Jak rozmawiałem z lekarzem, to mówił, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm jest cudem, że to się tak szybko dzieje.

Dawid Kubacki „pojawił się” na podium Pucharu Świata i przekazał nowe informacje o zdrowiu żony!

Dawid Kubacki o powrocie żony do domu i dalszych planach sportowych

Teraz skoczek udzielił wywiadu dla WP Sportowe Fakty i prócz kolejnych zapewnień o dochodzeniu do siebie jego żony, wyjawił kiedy można się spodziewać, że Marta wyjdzie ze szpitala. Dawid liczy na to, że kobieta wróci do domu na ich czwartą rocznicę ślubu:

Nie stanie się to na dniach, jest raczej kwestią tygodni. Ale nie miesięcy i to jest dla nas budujące. Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu, którą będziemy mieli 1 maja, poświętujemy już w domu.

Sportowiec zdradził też, czy w najbliższym czasie planuje powrót do skoków:

Co do mojego powrotu, to nie złożę na tę chwilę żadnej deklaracji, ale wierzę, że będą możliwości, żebym nadal mógł rywalizować w zawodach Pucharu Świata. Być może będę potrzebował indywidualnego planu treningowego, być może jakiejś innej formy dostosowania się do naszej sytuacji rodzinnej. Jeśli możliwości będą, zapału do pracy na pewno mi nie zabraknie – przekazał w rozmowie z WP.

Nowe wieści o stanie żony Dawida Kubackiego! „To jest najważniejsza informacja”

pasekkozak