W połowie marca media obiegła tragiczna informacja o żonie polskiego skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala na oddział kardiologiczny. Informację przekazał sam Dawid Kubacki, który z powodu złego stanu żony zrezygnował z zawodów Pucharu Świata w tym sezonie. Jakiś czas później głos zabrał Adam Małysz, który w rozmowie z Faktem zapewnił, że kobieta jest pod opieką najlepszych specjalistów – Marta Kubacka trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi.

Mimo tragicznych wydarzeń, na szczęście wszystko skończyło się dobrze – dziś żona Dawida, Marta Kubacka czuje się już znacznie lepiej i choć czeka ją długa rehabilitacja, kobieta wróciła już do domu, w którym czekały na nią ukochane córki, a Dawid Kubacki podziękował wszystkim za ogromne wsparcie i modlitwy.

Dawid Kubacki o stanie żony w DDTVN: „Takie coś trzeba by rozpatrywać w kategoriach cudu”

Apoloniusz Tajner o kulisach dramatu Dawida i Marty Kubackich

Teraz głos zabrał Apoloniusz Tajner, były trener polskich skoczków, który w „Wieczornym Expressie” skomentował nagłą decyzję Dawida Kubackiego o rezygnacji z Mistrzostw Świata i zdradził kulisy rozgrywającego się na przestrzeni ostatniego miesiąca dramatu:

Jeżeli pojawia się sygnał, że znaleziono nieprzytomną żonę, która jest w szpitalu i szykuje się do przetransportowania do kolejnego szpitala, to w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Rzuca się wszystko w tym momencie, priorytet jest jeden – wracam do domu. Raz, że trzeba się dziećmi zająć, dwa, że trzeba to wszystko zorganizować, trzy, że trzeba być przy żonie, która była wtedy nieprzytomna. Gdyby zrobił inaczej, można by dyskutować. Nie w takiej sytuacji. W mojej mentalności nie mieści się inne zachowanie. Tylko tak mógł zrobić i tak zrobił- przyznał, stając murem za skoczkiem.

Dawid Kubacki zdradza, kiedy jego żona wyjdzie ze szpitala. Zależy mu na tej konkretnej dacie!

pasekkozak